Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

maj 2023

20230526
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Hanfu inspirowane istotami nadprzyrodzonymi

Data: 26.05.2023
Czas rozpoczęcia: 18.00
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Oleandry 2a (sala 3.04.)
Organizator: Instytut Konfucjusza w Krakowie
Hanfu inspirowane istotami nadprzyrodzonymi

Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza na wykład dr Magdaleny Greli-Chen pt. "Ubrane jak boginie - hanfu inspirowane istotami nadprzyrodzonymi". Spotkanie odbędzie się w ramach z cyklu "Tradycyjne chińskie stroje". Wstęp wolny.

Powiewające wstążki, smocze rogi, łuski… Czy to chińskie smoki, bogini rzeki Luo, bogini Chang’e? Odpowiedź na to pytanie brzmi i tak, i nie. Wraz ze wzrostem popularności strojów wzorowanych na tych z cesarskich Chin (hanfu), narodził się nurt hanfu stylizowanych na stroje postaci nadprzyrodzonych. Moda chińska czerpie z mitologii i religii Chin, ożywiając tajemnicze smoki i pięknie boginie. Instytut Konfucjusza zaprasza na prelekcję o fenomenie hanfu w stylu nieśmiertelnych, która przybliży tajniki tego, jak "zrobić się na bóstwo".

Dr Magdalena Grela-Chen z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ to badaczka związków pomiędzy strojem a polityką w Azji, autorka publikacji dotyczących hanfu i mody chińskiej. Prywatnie właścicielka kolekcji hanfu oraz innych strojów azjatyckich.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron