Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20230526

Hanfu inspirowane istotami nadprzyrodzonymi

Data: 26.05.2023
Czas rozpoczęcia: 18.00
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Oleandry 2a (sala 3.04.)
Organizator: Instytut Konfucjusza w Krakowie
Hanfu inspirowane istotami nadprzyrodzonymi

Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza na wykład dr Magdaleny Greli-Chen pt. "Ubrane jak boginie - hanfu inspirowane istotami nadprzyrodzonymi". Spotkanie odbędzie się w ramach z cyklu "Tradycyjne chińskie stroje". Wstęp wolny.

Powiewające wstążki, smocze rogi, łuski… Czy to chińskie smoki, bogini rzeki Luo, bogini Chang’e? Odpowiedź na to pytanie brzmi i tak, i nie. Wraz ze wzrostem popularności strojów wzorowanych na tych z cesarskich Chin (hanfu), narodził się nurt hanfu stylizowanych na stroje postaci nadprzyrodzonych. Moda chińska czerpie z mitologii i religii Chin, ożywiając tajemnicze smoki i pięknie boginie. Instytut Konfucjusza zaprasza na prelekcję o fenomenie hanfu w stylu nieśmiertelnych, która przybliży tajniki tego, jak "zrobić się na bóstwo".

Dr Magdalena Grela-Chen z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ to badaczka związków pomiędzy strojem a polityką w Azji, autorka publikacji dotyczących hanfu i mody chińskiej. Prywatnie właścicielka kolekcji hanfu oraz innych strojów azjatyckich.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron