Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

styczeń 2024

20240112
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Noc Biologów 2024 na Wydziale Biologii UJ

Data: 12.01.2024
Witryna internetowa wydarzenia: www.nocbiologow.pl/noc/index.php
Noc Biologów 2024 na Wydziale Biologii UJ

Zapraszamy wszystkich pasjonatów biologii na kolejną edycję Nocy Biologów na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkania organizowane będą w Ogrodzie Botanicznym UJ oraz na terenie III Kampusu UJ w budynkach Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych, Instytutu Nauk o Środowisku i Instytutu Botaniki.

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Tajemnice życia - od komórek do biosfery". Zainteresowani będą mogli zobaczyć jak wygląda krakowskie powietrze pod mikroskopem, jakie mikroorganizmy kryją się w kropli wody oraz poznać różnorodne zachowania mrówek. Dowiedzieć się będzie można również, jak zbudowany jest ludzki szkielet, jaką rolę odgrywa mikrobiom w funkcjonowaniu różnych organizmów, jakie niezwykłe właściwości ma mleko ludzkie oraz czym zajmuje się biologia sądowa.

Zapraszamy również w niezwykłą podróż na Madagaskar, podczas której zobaczycie wyjątkową i niestety zagrożoną bioróżnorodność tego miejsca.

Oprócz zajęć ściśle związanych z tematem przewodnim Nocy Biologów proponujemy także udział w licznych wykładach, pokazach i warsztatach dotyczących biochemii, biologii komórki, immunologii, endokrynologii, fizjologii rozrodu, antropologii, neurofizjologii, anatomii porównawczej, biologii bezkręgowców, entomologii, ewolucji strategii życiowych, ekologii oraz szeroko pojętej botaniki.

Podczas Nocy Biologów będzie można również uczestniczyć w "Spotkaniu ze zwierzakami", na którym prezentowane będą gatunki egzotycznej fauny. Będzie można bezpośrednio spojrzeć w oczy węża, podglądać życie różnych gatunków żółwi oraz sprawdzić, czy kameleony zmieniają kolor. Prezentacja zwierząt egzotycznych odbędzie się dzięki uprzejmości firmy Bazyliszek.

Podczas Nocy Biologów zostaną zorganizowane liczne konkursy m.in. "Biologiczne Koło Fortuny" oraz konkurs plastyczny na plakat pt. "Tajemnice życia od komórek do biosfery", w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

Szczegóły konkursu plastycznego zamieszczono na stronie www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=krakow&idp=aktualnosci.

Zapraszamy najmłodszych, kilkuletnich uczestników, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wszystkich zainteresowanych biologią. Proponujemy zajęcia w postaci prezentacji i wykładów oraz zajęcia praktyczne, warsztaty i pokazy laboratoryjne. Program obejmuje zarówno przedpołudniowe zajęcia, związane z terenowymi pokazami, jak również popołudniowe pozycje prowadzone aż do wieczora w laboratoriach i w salach wykładowych.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron