Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

kwiecień 2024

20240412
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

13. Kongres Młodej Socjologii

Data: 12.04.2024 - 14.04.2024
Miejsce: Collegium Broscianum, ul. Grodzka 52
Organizator: Koło Naukowe Socjologii UJ, Instytut Socjologii UJ
Kontakt: kms@uj.edu.pl
Witryna internetowa wydarzenia: https://kms.confer.uj.edu.pl/
13. Kongres Młodej Socjologii

Kongres Młodej Socjologii jest wydarzeniem organizowanym przez Koło Naukowe Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Instytutem Socjologii UJ. Przez trzy dni, od 12 do 14 kwietnia 2024 roku, mury Collegium Broscianum (Kraków, ul. Grodzka 52) staną się forum wymiany wiedzy i doświadczeń studentów i doktorantów z różnych ośrodków naukowych w Polsce i za granicą.

Poprzednie edycje Kongresu ukazały, jak różnorodne kierunki społeczne oraz humanistyczne mogą reprezentować prelegenci: socjologia, antropologia społeczna, religioznawstwo, pedagogika społeczna, psychologia społeczna, prawo czy politologia. Wygłaszane podczas kongresu referaty stanowią zwykle pierwsze próby dzielenia się rezultatami swoich badań, często są także prezentacją wyników uzyskanych w toku pisania prac dyplomowych lub rozpraw doktorskich, dzięki czemu Kongres jest okazją do obserwowania pierwszych kroków stawianych przez młode pokolenie osób badających społeczeństwo. KMS współtworzy również kadra naukowa organizująca warsztaty oraz zapewniająca pomoc merytoryczną w czasie organizacji wydarzenia.

W tym roku szczególnie ważną rolę pełnić będzie Rada Naukowa, która oprócz pomocy w układaniu programu konferencji, będzie również odpowiadać za ocenę przesyłanych abstraktów. Skład Rady również jest wyjątkowy. Jej członkami są najwybitniejsze osoby ze świata nauk społecznych, autorzy wielu wybitnych książek, zdobywcy wielu nagród i wyróżnień.

Powrót do stacjonarnej formy wydarzenia, w połączeniu ze współpracą z wybitnymi polskimi badaczami i szeroką ofertą tegorocznego wydarzenia sprawią, że 13. edycja będzie najlepszą z dotychczasowych, a wydarzenie wykroczy swoim zasięgiem i wpływem poza granicę kraju. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby zainteresowane ogólnie pojętą tematyką społeczną. Udział w wydarzeniu z pewnością pozwoli na poszerzenie wiedzy wszystkich uczestników i będzie źródłem cennych doświadczeń przydatnych w przyszłej karierze naukowej.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron