Idzie zima załóż czapkę – razem przeciwko hipotermii

W siedzibie Zakładu Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wydziału Lekarskiego UJ CM miało miejsce spotkanie z udziałem mediów, straży miejskiej i ratowników medycznych.

Spotkanie „Idzie zima załóż czapkę – razem przeciwko hipotermii" otworzył dr Arkadiusz Trzos, kierownik Zakładu Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej WL UJ CM, następnie dr Tomasz Darocha przedstawił  Małopolski projekt pozaustrojowego leczenia pacjentów w hipotermii głębokiej a o szczegółach kampanii   „Idzie zima załóż czapkę – razem przeciwko hipotermii" mówił mgr Tomasz Sanak. Spotkanie zakończono prezentacją karetki wyposażonej w ECMO czyli sztuczne płucoserce. Spotkanie zorganizowali: Zakład Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii WL UJ CM, Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej przy Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, Straż Miejska Miasta Krakowa oraz Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.

Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu <span lang='de'>Auschwitz-Birkenau</span>

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau