Warsztaty naukowe „Animal Sacrifice in Ancient Greece"

Warsztaty, połączone z wykładami publicznymi w ramach projektu badawczego „Ofiara krwawa w Grecji w świetle danych filologicznych" odbyły się na Uniwersytecie Jagiellońskim w dniach od 12 do 15 listopada.

Projekt, finansowany z grantu NCN (UMO-2013/09/B/HS2/01208) jest realizowany w Instytucie Filologii Klasycznej UJ pod kierownictwem dr. hab. Krzysztofa Bielawskiego. W warsztatach uczestniczyło pięciu najwybitniejszych znawców religii starogreckiej z wiodących ośrodków akademickich: Robert Parker (Oxford), Scott Scullion (Oxford), Richard Seaford (Exeter), Gunnel Ekroth (Upsala), Vinciane Pirenne-Delforge (Liège). Wygłoszonych zostało 6 wykładów otwartych połączonych z dyskusją oraz odbyły się trzy sesje warsztatowe dla członków grupy badawczej oraz gości z uniwersytetów w Pizie, Cambridge, Bristolu i Lublinie. Obrady otworzył prorektor UJ prof. Piotr Laidler.

Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu <span lang='de'>Auschwitz-Birkenau</span>

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau