Uroczyste otwarcie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości (AIP UJ)

We wtorek 17 listopada 2015 odbyło się otwarcie nowej jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego: Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

AIP UJ to przestrzeń dla poszukujących inspiracji, chcących wdrażać swoje pomysły w czyn i otwartych na pierwsze biznesowe wyzwania.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi prof. dr hab. Stanisław Kistryn - prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, prof. dr hab. Andrzej Warczak - dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, dr hab. Jacek Ostaszewski, prof. UJ - dziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej.

Zgromadzonych gości powitała dr inż. Gabriela Konopka-Cupiał – kierownik Centrum Transferu Technologii CITTRU. Uroczystego otwarcia dokonał prof. dr hab. Stanisław Kistryn, który podkreślił, iż stworzenie takiej placówki jest bardzo ważne. Jest to część misji kompleksowego kształcenia i wychowania młodych ludzi do współczesnego świata oraz część strategii szczęśliwie realizowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tutaj młodzi ludzie mogą próbować swoich sił pod parasolem inkubatora, mając kompleksową pomoc i mogących dzięki temu skoncentrować się na kreatywności. - Jestem zadowolony, że na Uniwersytecie możemy pomagać młodym ludziom stawiać pierwsze kroki w życiu zawodowym. Mam nadzieję, że w przyszłości staną się kreatywnymi przedsiębiorcami i będą ze swojej działalności czerpać korzyści – powiedział prof. dr hab. Stanisław Kistryn.

Po uroczystym przecięciu wstęgi, dr inż. Gabriela Konopka-Cupiał przedstawiła ofertę Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UJ. AIP UJ to przede wszystkim miejsce dla startupów, w którym można założyć własną firmę i pod okiem praktyków stawiać pierwsze kroki w biznesie. Dzięki współpracy z ogólnopolską siecią Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości realizowany jest program preinkubacji. Oferta AIP UJ zakłada minimalizację formalności rejestracyjnych, brak opłat ZUS czy podatku CIT, stałe wsparcie doradczo - szkoleniowe. Umożliwi działalność firmom w przyjaznym otoczeniu i ze stałym dostępem do przestrzeni coworkingowej wyposażonej w stoiska komputerowe oraz doskonałym miejscem na spotkania biznesowe. Głównym celem AIP UJ jest być jak najbardziej elastycznym, spersonalizowanym i oddanym potrzebom poszczególnych przedsiębiorców. Głos zabrał również Jacek Aleksandrowicz - twórca AIP, który przedstawił początki działalności inkubatorów AIP. Wyraził także radość ze współpracy z najlepszą polską uczelnią.

Podczas otwarcia zostały zaprezentowane możliwości rozwoju swojej pasji w sieci AIP. Głos zabrała Elżbieta Zwolak - koordynator Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UJ oraz Sebastain Kolisz – certyfikowany Instruktor Innowacji AIP. O plusach i minusach własnej firmy, komponentach sukcesu oraz biznesowych pułapkach i dogmatach na przykładzie własnych doświadczeń opowiadała Aneta Pondo - dziennikarka, redaktorka i ghostwriterka. O swoich osobistych doświadczeniach w kontekście metod pozwalających zwiększyć skuteczność i satysfakcję w życiu osobistym i zawodowym opowiadał Jacek Walkiewicz - psycholog, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Siedziba AIP UJ mieści się na Kampusie UJ w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki, ul. Łojasiewicza 6.

Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu <span lang='de'>Auschwitz-Birkenau</span>

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau