Prof. Maciej Ogorzałek laureatem programu "Mistrz"

W tegorocznej edycji programu Mistrz, organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, wyłoniono 10 laureatów. Wśród nich jest prof. dr hab. Maciej Ogorzałek z Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na realizację projektu Nowe metody obliczeniowe do projektowania układów mikro-elektronicznych następnych generacji otrzyma 300 tys. złotych subsydium profesorskiego.

Program Mistrz jest realizowany od 1998 r. Jego celem jest wspieranie wybitnych uczonych poprzez przyznawanie im subsydiów na rzecz zintensyfikowania prowadzonych dotychczas prac lub umożliwienia podejmowania nowych kierunków badań.

Program adresowany jest do aktywnie działających naukowo osób, których dotychczasowy dorobek stanowi rękojmię właściwego wykorzystania środków i które potrafią skutecznie łączyć pracę naukową z kształceniem młodej kadry.

W 2013 roku konkurs skierowany będzie do uczonych prowadzących badania w obszarze nauk chemicznych i o materiałach.

List gratulacyjny dla prof. Macieja Ogorzałka

Data opublikowania: 27.12.2012