Dyskusja o sytuacji szkolnictwa wyższego

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak wziął udział w dyskusji o sytuacji szkolnictwa wyższego, która odbyła się 5 stycznia 2013 r. na antenie TVP Kraków.

W programie publicystycznym "Bez krawata" prowadzonym przez Sławomira Mokrzyckiego udział wzięli także: prof. Jacek Majchrowski współzałożyciel Krakowskiej Akademii i prezydent Krakowa, dr Anna Tylek dziekan Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia oraz prof. Janusz Majcherek z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Zaproszeni goście dyskutowali na temat sytuacji szkolnictwa wyższego nie tylko w Krakowie, ale i w skali ogólnokrajowej, głównie w kontekście zagrożenia jakie dla uczelni niesie ze sobą nadchodzący niż demograficzny. Poruszono także kwestie wiarygodności rankingów i planowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego publikacji listy ostrzeżeń przed niepewnymi kierunkami. Zastanawiano się także nad sensem promocji Krakowa jako ośrodka akademickiego.

Data opublikowania: 09.01.2013
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka