Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studenci UJ przenoszą edukację na wyższy poziom

Studenci UJ przenoszą edukację na wyższy poziom

Zespół studentów naszej uczelni - Progress Bear, zakwalifikował się do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu ABB IT Challenge 2016 organizowanego przez Centrum Systemów Informatycznych ABB. Progress Bear będzie walczyć o udział w trzecim etapie z 11 zespołami z całej Polski.

Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego została wybrana spośród kilkudziesięciu zespołów, które zgłosiły swoje konkursowe pomysły. W tegorocznej, 9. edycji ABB IT Challenge został podjęty temat szeroko pojętej edukacji. Zadaniem studentów jest stworzenie projektu informatycznego wspomagającego procesy uczenia się i odpowiadającego na hasło konkursu "Learning – LevelUP". Rozwiązanie może być skierowane do dowolnej grupy – dzieci, dorosłych i seniorów; studentów, aktywnych zawodowo lub poszukujących pracy; dokształcających się w ramach wykonywanej profesji lub w ramach hobby. 

Członkowie jury oceniali projekty, biorąc pod uwagę ich unikalność, innowacyjność, możliwości wdrożenia oraz atrakcyjność dla przyszłych użytkowników. W tegorocznej edycji ABB IT Challenge, uczestnicy przygotowali propozycje dla bardzo różnych grup docelowych: od dzieci i uczniów, przez hobbystów i sportowców, aż po seniorów a nawet… maszyny - wyjaśnia Błażej Czeladzki, kierownik projektu ABB IT Challenge.

Studenci naszej uczelni zgłosili projekt, którym jest portal identyfikujący możliwości naukowe uczniów i wspomagający ich procesy decyzyjne. Teraz pracują nad jego wdrożeniem, a 31 maja poznamy zwycięzców tego etapu. Podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się 7 czerwca w Centrum Systemów Informatycznych ABB w Krakowie, do walki stanie 5 najlepszych zespołów. Główną nagrodą w konkursie jest 25 000 złotych.  

Trzymajmy kciuki za Progress Bear!

Więcej informacji: www.itchallenge.pl.

Polecamy również
Studenci UJ nagrodzili osoby zaangażowane w rozwój ich kształcenia i codzienną pomoc
Pociąg "Relacji Kraków - Warszawa" odjechał ze stacji Scena Piast
Marcelina Kościołek pokieruje Samorządem Studentów UJ
Interkulturalia w Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj