Społeczność akademicka UJ składa kondolencje mieszkańcom Nicei

W odpowiedzi na tragiczne wydarzenia mające miejsce poprzedniej nocy w Nicei, profesor Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego wydał następujące oświadczenie:

Szanowni Państwo,

w związku z tragicznymi wydarzeniami w Nicei 14 lipca br., wskutek których śmierć poniosły co najmniej 84 niewinne osoby, a ponad 100 zostało rannych, w imieniu społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie składam francuskiemu społeczeństwu wyrazy najgłębszego ubolewania.

Dziś wszyscy czujemy się obywatelami francuskimi, wszyscy jesteśmy mieszkańcami Nicei. Rodzinom i najbliższym ofiar zamachu dedykujemy pamięć o Nich oraz przekazujemy słowa solidarności, otuchy i ogromnego żalu. Deklarujemy wszelką pomoc i w tych trudnych chwilach łączymy się z Wami w głębokim bólu.

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
prof. dr hab. med. Wojciech Nowak

660 lat temu narodził się Uniwersytet Jagielloński – najstarsza uczelnia w Polsce

Ministerialne wsparcie dla kół naukowych UJ CM