Rozstrzygnięto Konkurs architektoniczny na modernizację obiektu Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ

Rozstrzygnięty został Konkurs architektoniczny na modernizację obiektu Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z koncepcją zagospodarowania terenu wokół Studium. Do konkursu, który został ogłoszony w listopadzie 2009 r. wśród studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej zgłoszono ostatecznie 24 projekty.

Komisja obradująca w składzie: dr Tadeusz Skarbek – Kanclerz Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Herbert Buehler – architekt, nauczyciel akademicki, prof. Aleksander Bohm – architekt, nauczyciel akademicki oraz Stanisław Nesterski – architekt, przedstawiciel SARP, wyłoniła wśród zgłoszonych projektów cztery prace, przyznając miejsce I Dariuszowi Florczakowi, miejsce II Katarzynie Mańczyk oraz dwa wyróżnienia: projektowi autorstwa Eweliny Galas i Jakuba Skowrona oraz projektowi autorstwa Marii Green i Joanny Lackorzyńskiej.

Z projektami modernizacji budynku Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ zapoznać się będzie można podczas wystawy pokonkursowej, która odbędzie się w październiku 2010 r. w Audytorium Maximum UJ.

Data opublikowania: 30.06.2010
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki