Sukces Krakowskiego Chóru Akademickiego UJ

26 stycznia 2013 r. odbył się w Myślenicach XXI Myślenicki Festiwal Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki", na którym Krakowski Chór Akademicki UJ pod batutą dyrygenta Olega Sznicara zajął III miejsce w kategorii chórów jednorodnych, wykonując trzy kolędy: ukraińską: "Szczedryk" (muz. Mykoła Leontowycz) i dwie polskie: "My też Pastuszkowie" i "To już pora na wigilię" Zbigniewa Preisnera wszystkie w opracowaniu O. Sznicara.

Celem festiwalu była konfrontacja dorobku artystycznego i umiejętności wykonawczych - działających społecznie chórów i zespołów amatorskich, pobudzenie aktywności kulturalnej i twórczej środowisk muzycznych oraz wymiana i wzbogacanie doświadczeń artystycznych zespołów i dyrygentów.

Data opublikowania: 31.01.2013
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka