Powiat tatrzański partnerem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Rektor UJ prof. Wojciech Nowak i starosta tatrzański Piotr Bąk podpisali umowę o wzajemnej współpracy. Dokument przewiduje m.in. organizację wspólnych przedsięwzięć naukowych, naukowo-badawczych oraz edukacyjnych o tematyce związanej w szczególności z administracją, historią, ekonomią, ochroną środowiska, prawem, turystyką i rozwojem lokalnej gospodarki.

Umowę o współpracy podpisano 14 marca br. w gabinecie rektora. W spotkaniu uczestniczyła prorektor UJ ds. rozwoju prof. Dorota Malec, kanclerz UJ Ewa Pędracka-Kwaskowska, kwestor UJ Terasa Kapcia i prof. Stanisław Hodorowicz, były prorektor UJ ds. badań, prywatnie miłośnik Tatr i kultury Podhala. Stronę samorządową reprezentowali wicestarosta Jerzy Zacharko i skarbnik powiatu Joanna Gronkowska.

W ramach podpisanego dokumentu Uniwersytet Jagielloński zobowiązuje się w szczególności do uwzględnienia w swoim programie naukowo-badawczym tematyki związanej z szeroko pojętą problematyką Tatr i Podtatrza. W planach jest również współpraca z powiatem i jednostkami jemu podległymi przy organizacji wykładów gościnnych, odczytów, współorganizowaniu konferencji i seminariów (w tym redagowania materiałów pokonferencyjnych), konferencji szkoleniowych dla nauczycieli, warsztatów dla młodzieży oraz innych postaci wspierania działań edukacyjnych podejmowanych przez powiat.

Medal Polonia Minor na 660-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego

Profesorowie UJ powołani do Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego

Naukowcy UJ badają negatywny wpływ narciarstwa na tatrzańską przyrodę

Apel o wsparcie dla unijnego rozporządzenia o odbudowie przyrody