Ambasador Kazachstanu odwiedza Uniwersytet Jagielloński

20 maja Ambasador Kazachstanu w Polsce Margułan Baimuchan złożył wizytę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z dyplomatą spotkali się rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek.

Tematyka spotkania dotyczyła rozwoju współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a kazachskimi uczelniami. Uczestnicy rozmawiali na temat możliwości utworzenia programów wymiany studenckiej i pracowniczej, a także prowadzonych wspólnie kierunków studiów (programy double degree), szczególnie w zakresie stosunków międzynarodowych i europeistyki.

Margułan Baimuchan ukończył studia doktoranckie z zakresu ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, studiował także na akademiach dyplomatycznych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Kazachstanu oraz Polskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych. W przeszłości pracował m.in. w MSZ Kazachstanu oraz jako attaché w ambasadzie kazachskiej w Polsce. Jest autorem szeregu publikacji związanych z przedsiębiorczością. Jest członkiem Stowarzyszenia Dyplomatów Kazachstanu oraz edukacyjnej organizacji non-profit Toastmasters International. Za swoje osiągnięcia został nagrodzony licznymi wyróżnieniami, w tym medalami pamiątkowymi „20-lecie kazachskiej dyplomacji” oraz „20-lecie Konstytucji Kazachstanu”.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim