Resort dyplomacji nagrodził pracę magisterską Iwo Gurdka

Iwo Gurdek, absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego (WSMiP UJ), został uhonorowany w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MSZ) na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 23 grudnia w siedzibie MSZ.

Konkurs jest organizowany corocznie od grudnia 1989 r. Jego celem jest rozbudzenie w środowisku akademickim zainteresowania współczesnymi stosunkami międzynarodowymi, a w szczególności zagadnieniami z zakresu polskiej polityki zagranicznej. Na tegoroczną 31. edycję konkursu nadesłano 17 prac magisterskich obronionych w 2019 r. Oceny dokonał powołany przez ministra spraw zagranicznych komitet nagrody, obradujący pod przewodnictwem dyrektora Akademii Dyplomatycznej Artura Harazima.

- Cieszę się, że wpłynęło tyle prac z różnych ośrodków akademickich. To ważne, że wiedza i nauka o stosunkach międzynarodowych, prawie międzynarodowym cieszy się zainteresowaniem. Życzę kontynuacji zainteresowań i rozwoju ścieżki kariery naukowej, ale zachęcam też do rozważenia ścieżki praktyki w służbie zagranicznej - powiedział szef resortu dyplomacji Jacek Czaputowicz, gratulując laureatom.

Nagrodą drugiego stopnia uhonorowano Iwo Gurdka za pracę magisterską Kierunki polskiej polityki zagranicznej w informacjach MSZ w latach 1990-2019 napisaną w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych WSMiP UJ napisaną pod kierunkiem zmarłego 20 grudnia br. prof. Michała Chorośnickiego. Autor w nowatorski sposób przeanalizował w niej exposé ministrów spraw zagranicznych.

Nagroda pierwszego stopnia trafiła do Moniki de Silva z Uniwersytetu Warszawskiego. Wyróżnienie otrzymała Justyna Białous z Uniwersytetu w Białymstoku.

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny