Za nami przebojowy Uniwersytecki Koncert Noworoczny [ZDJĘCIA]

5 stycznia w wypełnionej po brzegi auli Auditorium Maximum UJ odbył się 12. Uniwersytecki Koncert Noworoczny. Gwiazdą wieczoru była Natasza Urbańska. Artystce towarzyszyli Michał Kaczmarek oraz Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Marcina Klejdysza.

Uniwersyteckie Koncerty Noworoczne na stałe wpisały do kulturalnego kalendarza Krakowa. Od lat w pierwszą niedzielę roku na scenie Auditorium Maximum UJ występują gwiazdy estrady. W ubiegłych latach byli to m.in.: Justyna Steczkowska, Orkiestra Sinfonietta Cracovia, Maciej Niesiołowski, Grupa MoCarta, Anna Szałapak, Artur Andrus, Andrzej Sikorowski, Jacek Wójcicki, Jacek i Andrzej Zielińscy czy Waldemar Malicki z Filharmonią Dowcipu.

W tym roku gwiazdą była Natasza Urbańska. Artystka od 1993 roku jest związana z warszawskim teatrem Studio Buffo, w którym gra we wszystkich spektaklach, prezentując swoje taneczne i wokalne umiejętności. Występowała w cyklu programów telewizyjnych "Przebojowa noc" i "Złota sobota" nadawanych przez telewizję publiczną. Zagrała główną rolę w filmie Jerzego Hoffmana "Bitwa Warszawska 1920". Jest też odtwórczynią tytułowej roli w widowisku muzycznym XXI wieku "Polita" w reżyserii Janusza Józefowicza i z muzyką Janusza Stokłosy. W 2008 roku została uznana za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w polskim show businessie.

W niedzielny wieczór Natasza Urbańska zaprezentowała to, co inspirowało ją przez lata swojej artystycznej drogi. Ponad półtoragodzinny koncert był sentymentalną muzyczną podróżą od lat 30. XX wieku aż po czasy współczesne. W programie znalazły się brawurowe aranżacje takich szlagierów jak Na pierwszy znak i Miłość ci wszystko wybaczy Hanki Ordonówny, Sous le ciel de paris Edith Piaf, Fever Peggy Lee, Augustowskie noce Marii Koterbskiej, The Shoop Shoop Song Cher, Still Got the Blues Gary'ego Moore'a czy Locked Out Of Heaven Bruno Marsa. Publiczność usłyszała też autorską piosenkę Nataszy Urbańskiej, którą na debiutancką płytę skomponował dla niej Seweryn Krajewski. Podczas koncertu gościnie wystąpił także Michał Kaczmarek, który zaśpiewał kilka coverów legendarnego zespołu Queen.

O muzyczną oprawę wydarzenia zadbała Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Marcina Klejdysza. Jest to jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia, który tworzą najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich wyższych szkół muzycznych. Całość dopełniły perfekcyjna choreografia z udziałem grupy tancerek oraz zaprojektowane specjalnie na tę okazję wizualizacje oraz wielobarwne gry świateł.

Zobacz video galerię
W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka