Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Szpital Uniwersytecki rozwija współpracę z firmą Olympus

Szpital Uniwersytecki rozwija współpracę z firmą Olympus

To wyjątkowy moment w historii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Na mocy podpisanej 3 marca umowy powstanie w nim pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum referencyjne Olympus. Jego powołanie zapewni lekarzom oraz studentom dostęp do najnowocześniejszych technologii i innowacyjnych rozwiązań w zakresie zabiegów endoskopowych oraz pozwoli na stworzenie najlepszej w tej części Europy bazy szkoleniowej

W związku z podpisaniem umowy do Krakowa przybyli przedstawiciele kierownictwa firmy Olympus, m.in. Miquel Angel Garcia - dyrektor zarządzający na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, Kresimir Draskovic - dyrektor zarządzający na terenie Europy Środkowej i Wschodniej oraz Rosji, Tomasz Mrzygłód - prezes zarządu Olympus Polska oraz Jacek Reinhold - dyrektor Działu Rozwoju.

Wizyta rozpoczęła się 2 marca zwiedzaniem nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie -Prokocimiu. Delegacja odwiedziła przede wszystkim Zakład Endoskopii oraz blok operacyjny, gdzie znajduje się jedyny w tej części Europy wdrożony system do integracji sal operacyjnych Endoalpha.  Służy on do zarządzania obrazem, przesyłania obrazu i sygnału wideo oraz centralnego sterowania salą operacyjną za pomocą ekranu dotykowego. Poza nim, na dwunastu salach endoskopowych zastosowano system dokumentacji badań EndoBasa, zapewniający bezpieczne użytkowanie endoskopów.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem nowego Szpitala Uniwersyteckiego, a przede wszystkim wizji tego, jaką rolę powinien on spełniać w skali kraju. Widać, że dla całego zespołu budowa inwestycji to nie zakończenie pewnego projektu, a dopiero początek rozwoju i rozkwitu szpitala. Cieszę się, że Olympus ma możliwość współpracować w tym zakresie ze szpitalem i go wspierać. Dobrze wiedzieć, że nowoczesna technologia, jaką oferujemy, jest tutaj tak dobrze wykorzystywana – mówił podczas wizyty w szpitalu Miquel Angel Garcia.

- Stroimy przed ogromną szansą stworzenia czegoś zupełnie nowego i dotąd niespotykanego. Moją ambicją jest bowiem, by nie mówiono o Szpitalu Uniwersyteckim jako o największym w kraju, ale najlepszym i najnowocześniejszym. Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego już teraz oferuje unikalne w skali kraju rozwiązania i dysponuje wyjątkowym – jedynym tego rodzaju w Polsce –  sprzętem medycznym. Nawiązana dziś współpraca to kolejny krok w kierunku ugruntowania pozycji lidera – podkreślał dyrektor szpitala Marcin Jędrychowski.   

3 marca delegację Olympusa przyjął w Collegium Novum rektor UJ prof. Wojciech Nowak. W trakcie spotkania w gabinecie rektora podpisana została umowa o współpracy między Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie a firmą Olympus. Dokument sygnowali dyrektor szpitala Marcin Jędrychowski  oraz – z ramienia Olympusa – dyrektor zarządzający na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Miquel Angel Garcia. W spotkaniu towarzyszącym podpisaniu umowy uczestniczył także m.in. prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki. Rozmowa dotyczyła roli nowoczesnych technologii w dzisiejszej medycynie oraz perspektyw ich rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem endoskopii diagnostycznej i zabiegowej. Rektor UJ podkreślił w tym kontekście, że współpraca z Olympusem stanowi kontynuację wcześniejszych pionierskich dokonań uniwersyteckiej katedry chirurgii w dziedzinie badań i zabiegów endoskopowych.  

W ramach podpisanej umowy obie instytucje rozpoczną ścisłą współpracę, której efektem będzie stworzenie na terenie szpitala centrum referencyjnego Olympus. Szpital Uniwersytecki utworzy wspólnie z firmą Olympus system szkoleniowy „Akademia Olympusa” umożliwiający szkolenie studentów, pielęgniarek i lekarzy we wszystkich aspektach zabiegów endoskopowych. Ponadto szpital uzyska dostęp do najnowszych technologii, innowacyjnych rozwiązań sprzętowych oraz szkoleń w najbardziej renomowanych ośrodkach światowych.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Wolność i odpowiedzialność akademicka – doświadczenia i dobre praktyki
Wolność i odpowiedzialność akademicka – doświadczenia i dobre praktyki
Debata "Rektorzy o przyszłości"
Debata "Rektorzy o przyszłości"
Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”
Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”
Wizyta prof. Massimo Leone na Uniwersytecie Jagiellońskim
Wizyta prof. Massimo Leone na Uniwersytecie Jagiellońskim

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj