Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu

19 i 20 września w Poznaniu odbył się finał futsalowej ekstraligi kobiet. Rozgrywki wygrały zawodniczki AZS UJ Kraków, które w ostatnim meczu pokonały 2:0 zespół AZS UAM Poznań. Gole w finale zdobyły Małgorzata Bartosiewicz i w ostatniej minucie spotkania Karolina Klabis, bramkarka UJ.

W turnieju zagrały cztery najlepsze zespoły, które po sezonie zasadniczym w dwóch terytorialnych grupach Ekstraligi futsalu zakwalifikowały się do ćwierćfinałów, a następnie po dwumeczach ćwierćfinałowych weszły do najlepszej czwórki futsalowej Ekstraligi.

W sobotę rozegrane zostały mecze półfinałowe. Gospodarz turnieju, czyli AZS UAM Poznań zgodnie z przewidywaniami wygrał z AZS UEK Słomniczanka Słomniki 4:1. Wyższe zwycięstwo odnotował z kolei drugi z faworytów - broniący mistrzostwa AZS UJ Kraków pokonał Rolnika Głogówek 5:0. Następnego dnia brązowy medal Ekstraligi tak samo jak rok temu wywalczył AZS UEK Słomniczanka Słomniki. Zespół z Małopolski pokonał w meczu o brąz Rolnika Głogówek 3:1.

W wielkim finale ligi Uniwersytet Jagielloński wygrał 2:0 z AZS UAM Poznań.

Podczas ceremonii wręczenia medali oraz pucharów nagrodzona indywidualnie została tylko jedna zawodniczka. Tytuł MVP turnieju finałowego otrzymała Karolina Klabis, bramkarka AZS UJ Kraków.

Turniej Final Four zakończył XIII sezon futsalowej Ekstraligi.

fot. Piłka nożna kobiet - KobiecaPilka.pl

Studenci UJ wywalczyli srebrny medal podczas AMP w szachach