Współpraca Wydawnictwa UJ z Columbia University Press

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego podpisało 17 grudnia 2012 r. umowę o bezpośredniej współpracy przy dystrybucji swoich tytułów z amerykańskim wydawnictwem Columbia University Press - czwartym najstarszym wydawnictwem uniwersyteckim w Stanach Zjednoczonych, działającym nieprzerwanie od 115 lat przy prestiżowym Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku.

W myśl porozumienia, od 2013 roku Columbia University Press rozpocznie sprzedaż i promocję książek w języku angielskim wydawanych przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego (pod znakiem Jagiellonian University Press). Dystrybucja odbywać się będzie za pośrednictwem Perseus Distribution, obecnie jednego z największych dystrybutorów książek w Stanach Zjednoczonych. Publikacje z Uniwersytetu Jagiellońskiego w wersji papierowej będą dostępne bezpośrednio na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Ameryki Łacińskiej. Celem współpracy jest zapewnienie pracownikom naszej Uczelni obecności w międzynarodowej wymianie osiągnięć naukowych, a zwłaszcza na głównym w tym zakresie rynku amerykańskim. Równolegle WUJ rozpoczyna współpracę z Columbia University Press przy dystrybucji ebooków.

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do współpracy wszystkich pracowników naukowych UJ, którzy planują opublikowanie książek w języku angielskim. Każda wydana przez WUJ anglojęzyczna publikacja będzie prezentowana jednorazowo w ukazującym się dwa razy do roku (wiosną oraz jesienią) katalogu promocyjnym Wydawnictwa Columbia, a książki będą wysyłane bezpośrednio do sprzedaży w USA.

Data opublikowania: 21.02.2013
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka