"Progress in Polymer Science" donosi o badaniach chemików z UJ

"<span lang="en">Progress in Polymer Science</span>" donosi o badaniach chemików z UJ

W międzynarodowym czasopiśmie "Progress in Polymer Science" został opublikowany przeglądowy artykuł naukowy, którego autorami są pracownicy Zespołu Nanotechnologii Polimerów i Biomateriałów Wydziału Chemii UJ: dr Karol Wolski oraz Szczepan Zapotoczny. Publikacja powstała we współpracy z dr. Michałem Szuwarzyńskim z Akademii Górniczo-Hutniczej oraz dr. Tomaszem Krukiem z Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN im. Jerzego Habera.

Artykuł "Macromolecular strategies for transporting electrons and excitation energy in ordered polymer layers" opisuje postęp w syntezie oraz organizacji na powierzchni wysoce uporządkowanych układów polimerowych zdolnych do efektywnego transportu elektronów i energii wzbudzenia. Autorzy zwrócili w nim szczególną uwagę na podsumowanie najważniejszych osiągnięć w zakresie otrzymywania i zastosowania fotokatywnych, przewodzących oraz redoskowych szczotek polimerowych i wielowarstwowych filmów polimerowych, jak również polimerowych układów hybrydowych zawierających w strukturze: kropki kwantowe, nanorurki, nanodruty, nanocząstki lub inne nanoobiekty organiczne i nieorganiczne.

Publikacja jest dostępna w formacie open access na stronie sciencedirect.com.

Sukces młodych matematyków w elitarnych zawodach
Następni naukowcy z UJ nagrodzeni w konkursie Miniatura 5
Prof. <span lang="tr">Fulya Atacan</span> - kolejna stypendystka sieci SAR gości w Krakowie
Prof. Fulya Atacan - kolejna stypendystka sieci SAR gości w Krakowie