Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Brązowy medal młodych "Jagiellonek"

Brązowy medal młodych "Jagiellonek"

8 czerwca w Jarocinie zakończył się finałowy turniej mistrzostw Polski dziewcząt U-13, w którym startowało osiem najlepszych klubów wyłonionych najpierw w rozgrywkach wojewódzkich, a następnie makroregionalnych. AZS UJ Kraków zdobył brązowy medal. Już sam awans do najlepszej ósemki drużyn w Polsce był wielką niespodzianką, gdyż w dużej mierze zespół opierał się na dziewczynkach z młodszego rocznika.

Młode "Jagiellonki" przegrały tylko z późniejszym Mistrzem Polski, zespołem UKKS Katowice, a w pokonanym polu pozostawiły tak uznane zespoły jak AP Orlen Gdańsk, Tęcza Sportis Bydgoszcz, Warta Poznań czy GKS Katowice.

Nie było by tego sukcesu, gdyby nie zgrany kolektyw. Odział tarnowski został uzupełniony bowiem o najlepsze dziewczyny z Krakowa, które wniosły sporo jakości do gry. Cała 14-stka zawodniczek w finale miała swoje przysłowiowe 5 minut w poszczególnych meczach.

Ala Kopytko rewelacyjnie spisywała się w bramce podczas całego turnieju, zasłużenie zdobywając miano najlepszej bramkarki mistrzostw, jednak to jej zmienniczka - Wiktoria Ciszkowicz została bohaterką meczu o 3. miejsce, gdy w loteryjnej serii rzutów karnych wybroniła dwie „jedenastki”.

Także wiele wniosły we wcześniejszych fazach eliminacji - Julia Łopatka, Daria Pałka, Mira Peszt, którym nie udało się załapać do 14-tki turniejowej, jednak w Jarocinie były w sztabie i motywowały dziewczyny do jeszcze lepszej gry.

Ponadto nie należy zapominać o Lenie Hajduk, Dominice Baran i Mai Czapli, które podnosiły poziom rywalizacji na treningach i w ostrych selekcyjnych grach walczyły o udział w poszczególnych fazach eliminacji.

Sukces młodych „Jagiellonek” nie byłby możliwy bez opieki fizjoterapeutycznej Anny Słowik, która dokonywała cudów, by dziewczyny postawić na nogi w tym wyczerpującym turnieju.

Cegiełkę do medalu dołożył też trener Jacek Ćwik, który potrafił dostosować taktykę pod konkretnego przeciwnika i pod daną fazę meczu.

Trudno nie wspomnieć także o kibicach, którzy w każdym meczu byli słyszalni i w trudnych chwilach potrafili wyzwolić w zawodniczkach dodatkowe pokłady energii. Dlatego tak dobrze funkcjonujący zespół nie mógł nie przywieźć medalu z mistrzostw.

Turniejową 14-tlke tworzyły: Ala Kopytko, Wiktoria Ciszkowicz, Basia Zawisza, Lilianka Malota, Olga Wulkowicz, Natasza Wierzba, Julka Skokon, Julka Pabian, Wiktoria Bodzioch, Martyna Peszt, Amelia Bigas, Zuza Kaczówka, Basia Mleczko i pani kapitan Ola Słowik.

źródło: FB Akademia Młodych Jagiellonek

fot. Wiktoria Łabędzka

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Gratulacje dla studentów UJ - medalistów AMP

Gratulacje dla studentów UJ - medalistów AMP

UJ najlepszy w meczu rozegranym w ramach <span lang="en">Human Week</span>

UJ najlepszy w meczu rozegranym w ramach Human Week

Tenisiści z UJ na AME w Granadzie

Tenisiści z UJ na AME w Granadzie

Zawodniczki UJ na podium AMP w piłce nożnej

Zawodniczki UJ na podium AMP w piłce nożnej

Widok zawartości stron Widok zawartości stron