Wysokie odznaczenie państwowe dla dr hab. Danuty Anny Sitarskiej, prof. UJ

Dr hab. Danuta Anna Sitarska, prof. UJ, z Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju działalności państwowej, publicznej i naukowej, jak i za zasługi w kształtowaniu zasad kultury prawnej. Odznaczenie odebrała z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w ubiegły piątek podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie z okazji Święta Narodowego 3 Maja.

Prezydent zwrócił uwagę, że Zamek Królewski to miejsce, które jest cząstką naszej trudnej historii, ale także miejscem, w którym potwierdza się to, że ciągłość dokonań polskich pokoleń, pracy na rzecz Ojczyzny jest, istnieje, udało się ją uratować.

- Zamek, który był świadkiem powstawania, głosowania Konstytucji 3 Maja zniknął w wyniku dramatu II wojny światowej z mapy Warszawy. Dziś cieszy w dalszym ciągu jako dowód, że przetrwaliśmy, i że w dalszym ciągu - przez te wszystkie polskie pokolenia, od 222 lat, które dzielą nas od uchwalenia Konstytucji 3 Maja - jesteśmy na tej samej drodze. Na drodze służby Ojczyźnie i na drodze realizacji marzeń o Polsce dobrej, nowoczesnej, otwartej na innych, odważnej w konfrontowaniu się, ale też zaprzyjaźnianiu ze światem - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.

Jednocześnie podziękował odznaczonym, że swoimi dokonaniami i pracą udowadniają, że Polska jest wierna drodze mądrej zmiany, twórczej pracy, którą staramy się iść pomimo trudnej historii, własnego życia i różnych komplikacji.

Data opublikowania: 07.05.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały