Prezydent RP wręczył nominacje dwóm profesorom z UJ

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył w poniedziałek akty nominacyjne dwóm pracownikom naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Są to:

• prof. dr hab. Anna Burzyńska, kierownik Katedry Teorii Literatury Wydziału Polonistyki,
  • prof. dr hab. Rafał Niżankowski, p.o. kierownika Zakładu Angiologii Wydziału Lekarskiego.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski podziękował i pogratulował profesorom, ich rodzinom i instytucjom, które umożliwiły im ścieżkę rozwoju. Zwrócił uwagę, że profesorowie są z całej Polski i jako jeden z problemów odczuwają duże rozproszenie. Dlatego prezydent życzył im umiejętności kooperacji.

- Na odległość zawsze najłatwiej się konkuruje, ale w życiu, także naukowym jest tak, że musi być równowaga między potrzebą i koniecznością umiejętnego konkurowania, a umiejętnością współpracy i współdziałania – podkreślił prezydent.

Data opublikowania: 07.05.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały