Komunikat w sprawie decyzji MNiSW dotyczącej dotacji podstawowej przeznaczonej na zwiększenie wynagrodzeń pracowników

Uniwersytet Jagielloński informuje, iż zgodnie z decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotacja podstawowa na rok 2013 ulega zwiększeniu o kwotę 32 695,4 tys. zł. Są to środki przeznaczone na zwiększenie wynagrodzeń pracowników uczelni (wraz z pochodnymi z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy oraz odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych), finansowanych w ramach dotacji podstawowej.

Władze Uniwersytetu, w porozumieniu ze Związkami Zawodowymi, opracują w najbliższym czasie procedurę podziału środków z uwzględnieniem sugerowanych przez MNiSW zasad promowania zatrudnienia na Uniwersytecie Jagiellońskim jako podstawowym miejscu pracy.

Data opublikowania: 08.05.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały