Uniwersytecka Liga Sportowa wystartowała

Przygotowywany od 3 miesięcy przez Biuro Sportu UJ projekt pod nazwą Uniwersytecka Liga Sportowa wystartował wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego 12 marca o godz. 8.00.

W ciagu 2 dni zawodów rozegrano 36 meczy, które wyłoniły najlepsze reprezentacje wydziałowe w Futsalu. W trakcie turnieju strzelono 173 bramki, sędziowie pokazali 5 czerwonych i 17 żółtych kartek, a udział w tym sportowym święcie wzięło 104 studentów i 7 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pierwsze miejsce wywalczył Wydział Prawa i Administracji, który w wielkim finale pokonał 1:0 Wydział Chemii. W walce o trzecią lokatę, w bratobójczej walce Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, zespół pierwszy pokonał kolegów z drugiego zespołu. Udział w zawodach aż 3 zespołów tego wydziału dał mu pozycje lidera w klasyfikacji generalnej Uniwersyteckiej Ligi Sportowej.

Turniej zakończył się wręczeniem pamiątkowych pucharów oraz nagród rzeczowych.

Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych odsłonach Uniwersyteckiej Ligi Sportowej.

Czy Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych utrzyma pozycję lidera do końca rozgrywek? Przekonamy się o tym w kwietniu kiedy rozegrane zostaną kolejne dyscypliny (9-10 kwietnia 2011 r. koszykówka kobiet i mężczyzn - termin zgłoszeń do 6 kwietnia.)

ULS w Futsalu – wydziałowa klasyfikacja końcowa dyscypliny.

1.    Prawa i Administracji
2.    Chemii
3.    Studiów Międzynarodowych i Politycznych I

4.    Studiów Międzynarodowych i Politycznych II
5.    Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej I
6.    Historyczny
7.    Matematyki i Informatyki II
8.    Zarządzania i Komunikacji Społecznej II
9.    Studiów Międzynarodowych i Politycznych III
12.  Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
12.  Matematyki i Informatyki I
12.  Zarządzania i Komunikacji Społecznej I

Zespoły wydziałów BBB, MiI I i ZiKS I zostały sklasyfikowane na 12 miejscu w związku z niestawieniem się do rozgrywek w drugim dniu zawodów.

www.bs.uj.edu.pl/futsal

Data opublikowania: 16.03.2011