Sportowy sukces studentów UJ CM

Reprezentacja AZS Collegium Medicum UJ zdobyła złoty medal na IV Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w futsalu, które rozegrano w Łodzi w dniach 6-9 marca 2014. Turniej był niezwykle wyrównany, większość meczy kończyła się różnicą jednej bramki, a do rozstrzygnięcia finału potrzeba było aż siedmiu serii rzutów karnych. Nasi zawodnicy w meczach grupowych odnotowali następujące rezultaty:

3:2 z UM Białystok
2:3 z UM Łódź
10:3 z UM Gdańsk
3:2 z CM UMK Bydgoszcz

Z dziewięcioma punktami AZS UJ CM zajął pierwsze miejsce w grupie. W półfinale nasz zespół spotkał się z UM Lublin i po nerwowej końcówce zwyciężył 3:2. W finale przeciwnikiem naszej drużyny był UM Białystok - nasz rywal grupowy. W tym zaciętym meczu prowadziliśmy już 2:0, jednakże przeciwnik dał radę zdobyć kontaktowego gola, a na 10 sekund przed końcem meczu doprowadził do remisu wykorzystując przedłużony rzut karny. O wyniku zadecydowały rzuty karne, które krakowscy medycy wykonywali lepiej. Organizatorzy docenili także kapitana naszej drużyny, Jakuba Sieprawskiego, przyznając mu nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju.

Reprezentacja AZS CMUJ wystąpiła w składzie:

Michał Starmach (lekarz stażysta)
Grzegorz Ginter (pracownik, Katedra Fizjologii)
Dawid Białek (I rok, fizjoterapia magisterskie)
Michał Wdowik (I rok, fizjoterapia magisterskie)
Łukasz Filipski (VI rok, lekarski)
Magnus Kartevold (IV rok, SMO lekarski)
Piotr Szolc (VI rok, lekarski)
Piotr Czyrka (III rok, ratownictwo medyczne)
Maciej Bębas (I rok, fizjoterapia magisterskie)
Maciej Filipowski (II rok, farmacja)
Jakub Popiel (IV rok, lekarsko dentystyczny)
Jakub Sieprawski (I rok, zdrowie publiczne)

Drużyna trenowała pod opieką mgr Czesława Klima.

Data opublikowania: 11.03.2014
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka