"Słowianki" docenione w Puławach

Miło nam poinformować o sukcesie reprezentantów Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki" na kolejnym ogólnopolskim konkursie w tańcach polskich.

Na XIII Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli", który odbył się w dniach 8 - 9 marca 2014  r. w Puławach, występująca w kategorii V B para Maciej Nawrocki i Karolina Świątek zajęła drugie miejsce. Również drugie miejsce zajęła, występująca w kategorii VI, para Kamil Hydzik i Anna Woźniak.

Ponadto pary Kamil Hydzik i Anna Woźniak oraz Piotr Bełz i Wiktoria Sawka odebrały dyplomy i nagrody za zajęcie pierwszych miejsc w Rankingu za 2013 rok - odpowiednio w kategoriach V A i VI.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiły się aż 203 pary z 32 ośrodków z całej Polski, a także tancerze reprezentujący Zespół "Barwinek" z Krzemieńca na Ukrainie. Do Puław zawitali goście z Warszawy, Krakowa, Poznania, Malborka, Zamościa, Olsztyna i wielu innych miast.

Data opublikowania: 11.03.2014
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka