Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Reprezentantki UJ wywalczyły tytuł Akademickich Mistrzyń Polski w narciarstwie alpejskim

Na odbywających się od 3 do 6 marca na stoku Harenda w Zakopanem, Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego zdobyły drużynowo złoto w typach uczelni (uniwersytety) oraz, co ważniejsze: Mistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet.

Zawodniczki z UJ stanęły na najwyższym stopniu podium wyprzedzając Akademią Wychowania Fizycznego z Krakowa oraz Akademią Leona Koźmińskiego z Warszawy oraz 39 innych uczelni z całej Polski. Sukces był możliwy dzięki świetnym przejazdom w slalomie gigancie: Uli Horeczy (4 miejsce), Dominiki Biegun (8 miejsce) oraz Pauli Kumor (30 miejsce), a w slalomie: Uli Horeczy (6 miejsce), Pauli Kumor (9 miejsce) i Joanny Kohut (18 miejsce). Do zwycięskiego składu należą: Urszula Horeczy, Dominika Biegun, Paula Kumor, Joanna Kohut, Karolina Zdzińska, Pamela Drozd oraz Julia Jaszczewska.

W przeddzień Akademickich Mistrzostw Polski nasze zawodniczki, w podsumowujących cykl startów naszych studentów, finałowych zawodach Pucharu AZS Winter Cup w narciarstwie alpejskim wywalczyły srebrny medal. Dodatkowo Urszula Horeczy zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej w slalomie gigancie.

Ula Horeczy w finale slalomu giganta Winter Cup (zdjęcie: skifoto.pl).

Data opublikowania: 12.03.2014
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka