Absolwent UJ zwycięzcą konkursu im. Ministra K. Skubiszewskiego

Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego zorganizował konkurs im. Ministra Krzysztofa Skubiszewskiego na najlepszą pracę magisterską z zakresu polskiej polityki zagranicznej po 1945 r.

Celem konkursu było upowszechnianie wśród studentów polskich uczelni wiedzy na temat pierwszego Ministra spraw zagranicznych odrodzonej RP prof. Krzysztofa Skubiszewskiego oraz założeń prowadzonej przezeń polityki zagranicznej. Zakres tematyczny konkursu był jednak znacznie szerszy. Nagradzane miały zostać najlepsze prace magisterskie na temat polskiej polityki zagranicznej Polski ze szczególnym uwzględnieniem polityki europejskiej RP oraz miejsca Polski w Europie w aspekcie ideowym, prawno-instytucjonalnym, politycznym, strategicznym i ekonomicznym. Cezurą wyjściową jest rok 1945.

Kapituła uznała, że zwycięzcą konkursu został Kamil Szubart. Praca "Rozbrojenie i KBWE/OBWE jako kluczowe elementy dyplomacji multilateralnej PRL i RP w latach 1953-1999" została napisana pod kierownictwem prof. Bogusławy Bednarczyk w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Kapituła obradowała w składzie:

• dr P. Borkowski,
  • dr A. Bieńczyk-Missala,