Zdecydowana większość absolwentów UJ świetnie sobie radzi na rynku pracy

Raport po raz trzeci sporządziło Biuro Karier UJ. Tym razem pod lupę wzięto absolwentów z rocznika 2009/2010. Z badania wynika, że aż 71% respondentów miało pracę po zakończeniu studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim, przy czym 22% to osoby łączące pracę z kontynuacją nauki. W grupie osób tylko kontynuujących naukę znalazło się 16% absolwentów. Jedynie 13% respondentów przyznało, że nie pracuje i nie kontynuuje nauki.

Podobnie jak w latach poprzednich, badanie zostało sfinansowane w całości ze środków Biura Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na podstawie pism okólnych pracownicy dziekanatów i sekretariatów poszczególnych wydziałów, zobowiązani zostali do zbierania formularzy zgłoszenia do udziału w badaniu.

Zespół Badawczy Biura Karier zaprasza wszystkich absolwentów rocznika 2010/2011 do wzięcia udziału w kolejnej edycji badania.

Pełna wersja raportu "Losy zawodowe absolwentów UJ rocznik 2009/2010" znajduje się TUTAJ.

Zachęcamy również do lektury pilotażowego raportu na temat zawodowych losów absolwentów Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM rocznika 2009/2010. Badanie zostało przeprowadzone dzięki współpracy z SPSS Polska w Krakowie przy pomocy narzędzia analitycznego IBM/SPSS Data Collection. Organizacją badania zajmowała się Sekcja ds. Dydaktyki i Karier Akademickich UJ CM.

Data opublikowania: 02.02.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały