Kampania "Kraków - tu płacę podatki"

Kraków, wzorem innych miast, chce zachęcić swoich mieszkańców do płacenia podatków w mieście. W 2010 roku podatek dochodowy od osób fizycznych odprowadziło pod Wawelem 561 tys. 247 osób. W Krakowie mieszka jednak ok. 150 tys. osób, które z fiskusem rozliczają się w innych miejscowościach. Władze miasta obliczyły, że gdyby choć połowa z nich złożyła PIT w stolicy Małopolski, miasto zyskałoby ponad 112,5 mln zł. Taka suma byłaby olbrzymim zastrzykiem finansowym dla miejskiego budżetu.

Kampania "Kraków - tu płacę podatki" rozpoczęła się 15 marca i potrwa do końca kwietnia. W wybranych miejscach pojawiło się kilkadziesiąt billboardów, a pół tysiąca plakatów rozwieszono na uczelniach, w siedzibach rad dzielnic i w wybranych firmach. Kampania jest też obecna obecna w komunikacji miejskiej. Projekt pochłonie ponad 15 tys. zł.

Wszyscy, którzy poprawnie wypełnią formularz aktualizacyjny ZAP-3 wskazując w nim krakowski adres zamieszkania i złożą go w jednym z urzędów skarbowych na terenie Krakowa mogą wziąć udział w konkursie organizowanym na miejskim portalu internetowym. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji znajduje się na stronie krakow.pl

Data opublikowania: 05.04.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały