Szkolenie dla pracowników administracyjnych w ramach programu LLP Erasmus

W dniach od 30 czerwca do 4 lipca 2014 odbyło się w UJ pięciodniowe szkolenie dla pracowników administracyjnych z uczelni zagranicznych, zorganizowane przez Dział Współpracy Międzynarodowej i Ośrodek Koordynacyjny Szkół Praw Obcych WPiA w ramach programu LLP Erasmus. W szkoleniu wzięło udział 37 przedstawicieli uczelni zagranicznych z Hiszpanii, Włoch, Grecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Węgier, Rumunii i Turcji.

W ramach programu szkolenia uczestnicy wysłuchali, miedzy innymi, wykładu wygłoszonego przez dr. hab. Radosława Rybkowskiego, pełnomocnika rektora ds. absolwentów: The challenge of establishing an entrepreneurial university, prezentacji przygotowanej przez mgr. Mirosława Klimkiewicza, kierownika Biura Obsługi Studentów Zagranicznych: Activities dedicated to international students – a role of the International Students Office, Erasmus Student Network and „Study in Kraków" Project, prezentacji przygotowanej przez mgr Martę Ganobis-Bednarską, asystentkę prorektora ds. dydaktyki: A jointly supervised doctoral assessment process conducted within the framework of international cooperation, a także wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez dr. hab. Marka Frankowicza, zastępcę kierownika Centrum Badań nad Szkolnictwem Wyższym, Eksperta Bolońskiego: Trends and challenges in the internalization of higher education.

Ponadto goście zagraniczni spotkali się, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, z pracownikami Wydziału Prawa i Administracji, Działu Współpracy Międzynarodowej, Biura Obsługi Studentów Zagranicznych, Działu Rekrutacji, Sekcji Karier, Działu Programów Badawczych, Działu Spraw Osobowych, Sekcji Technologii Internetowych oraz Dziekanatu Wydziału Medycznego. Mieli też okazję do zapoznania się z historią naszej uczelni i do zwiedzenia Collegium Novum, Collegium Maius i Biblioteki Jagiellońskiej. W ramach programu szkolenia goście zwiedzili też Zamek na Wawelu.

Kilkunastu z uczestników szkolenia zaprezentowało również swoje uczelnie w  Budapeszcie, Peczu, Timisoarze, Murcji, Granadzie, Kadyksie, Maceracie, Vercelli, Katanii, Trydencie, Patras, Bochum, Hamburgu, Erlangen i Berlinie. Mamy nadzieję, że pobyt zagranicznych gości przyczyni się do pogłębienia współpracy międzynarodowej naszej uczelni i do zwiększenia liczby studentów zagranicznych w UJ.

Halina Michalik, DWM

Julianna Kobierzyńska, OKSPO