Katedra UNESCO rozpoczyna współpracę z Motorola Solutions

W czwartek 25 września podpisano umowę o współpracy pomiędzy Katedrą UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową a Motorola Solutions Systems Polska. Dokument sygnowali prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Jacek Drabik, członek zarządu Motorola Solutions. W spotkaniu, które odbyło się w gabinecie rektorskim, uczestniczyli też dr hab. Elżbieta Górska, prof. UJ, dziekan Wydziału Filologicznego, prof. Marcela Świątkowska, kierownik Katedry UNESCO, dr Anna Jankowska, asystent z Katedry UNESCO oraz Piotr Peszko, specjalista z Motorola Solutions.

- Mam nadzieję, że ta umowa będzie efektywna i korzystna dla uniwersytetu. Mam tu na myśli zarówno naszą kadrę naukową, jak i studentów - powiedział prof. Wojciech Nowak.

W ramach umowy studenci Katedry UNESCO, którzy do tej pory odbywali zajęcia z tworzenia dokumentacji technicznej (technical writing), w siedzibie Motorola Solutions będą uczestniczyć w ćwiczeniach prowadzonych przez tamtejszych specjalistów. Wielu z nich jest absolwentami Katedry.

- Absolwenci naszego wydziału słyną z tego, że łatwo adaptują się do wymagań rynku pracy. Pracodawcy są z nich bardzo zadowoleni. Wiem od przedstawicieli Motorola Solutions, że nasi angliści świetnie sobie radzą z specjalistycznym językiem. Cieszę się, że współpraca Wydziału Filologicznego z biznesem rozwija się - mówi dr hab. Elżbieta Górska, prof. UJ.

Współpraca Katedry UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacja Międzykulturową z Motorola Solutions jest ważna w wielu wymiarach. Po pierwsze pozwala stworzyć połączenia między nauką i biznesem. Po drugie pozwoli studentom studiów tłumaczeniowych zdobyć kwalifikacje potrzebne do odnalezienia się na rynku pracy, który w ostatnich latach, skierowany na intensywny rozwój technologiczny, nie jest łatwy dla humanistów, ale dzięki specjalistycznej wiedzy i oni mogą w nim skutecznie funkcjonować. Po trzecie jest kontynuacją nieformalnie dotąd prowadzonej współpracy, dzięki której wielu absolwentów Katedry miało okazję odbyć staż i podjąć pracę w międzynarodowej korporacji.

Zdjęcia: Anna Wojnar

Data opublikowania: 25.09.2014