Wojciech Jagielski AuTORytetem studentów dziennikarstwa

Studenci dziennikarstwa z całej Polski zadecydowali o nadaniu tytułu AuTORytet Wojciechowi Jagielskiemu. Jest to najważniejsze wyróżnienie w Plebiscycie MediaTory, przyznawane za całokształt pracy dziennikarskiej. Nagrodzonych tym mianem cechuje rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy. Wręczenie statuetki oraz ogłoszenie laureatów w pozostałych ośmiu kategoriach odbędzie się podczas 8. Gali Finałowej Plebiscytu MediaTory 29 listopada 2014 roku w Auditorium Maximum UJ. Lista nominowanych dziennikarzy dostępna jest tutaj.

Wojciech Jagielski - dziennikarz, korespondent wojenny i pisarz. Obecnie współpracuje z Polską Agencją Prasową, BBC i LeMonde. Wcześniej, przez ponad 20 lat, wnikliwym reporterskim okiem przybliżał czytelnikom „Gazety Wyborczej" Azję Środkową, Zakaukazie, Kaukaz i Afrykę. W swoich książkach, opisując konflikty zbrojne, zawsze na pierwszym miejscu stawia bohatera, nie krwawe sceny, czy historie epatujące wojenną sensacją. Studenci docenili wieloletnią pracę dziennikarską Wojciecha Jagielskiego, wskazując go jako wzór do naśladowania, spełniający najwyższe standardy.

W poprzednich latach wyróżnienie to otrzymali ks. Adam Boniecki, Marek Niedźwiecki, Monika Olejnik czy Wojciech Mann. W pierwotnej formule tej nagrody laureatami byli także Hanna Krall, Bogdan Rymanowski i Kamil Durczok.

To nie pierwsze wyróżnienie w Plebiscycie dla Wojciecha Jagielskiego. W 2008 roku otrzymał tytuł TORpedy, a cztery lata później ObserwaTORa. Jest również laureatem takich wyróżnień, jak Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Nagroda Fundacji Pruszyńskich czy Nagroda im. Dariusza Fikusa.

Data opublikowania: 13.11.2014
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały