Wysokie odznaczenie państwowe dla prof. Franciszka Ziejki

Prof. Franciszek Ziejka otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i działalności dydaktycznej, za zasługi na rzecz popularyzacji nauki w Polsce i na świecie oraz wspieranie międzynarodowej współpracy naukowej.

- Nauka polska ma za sobą wielkie dokonania, a przed sobą wielkie wyzwania, wielkie oczekiwania i nadzieje - podkreślił Bronisław Komorowski. Zaznaczył, że jest pod wrażeniem spotkań ze środowiskami akademickimi, naukowymi, ze studentami w uczelniach, gdzie rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Jak dodał, refleksje są takie, że jest za co dziękować, ale jest także czego życzyć i o co prosić.

3 października w Pałacu Prezydenckim akty nominacyjne, w związku z uzyskaniem tytułu profesora, otrzymało sześciu pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego:

• prof. Dominika Dudek - Wydział Lekarski,
  • prof. Tadeusz Filek - Wydział Filozoficzny,
  • prof. Halina Grzmil-Tylutki - Wydział Filologiczny,
  • ks. prof. Franciszek Longchamps De Berier - Wydział Prawa i Administracji,
  • prof. Jacek Młynarski - Wydział Chemii,
  • prof. Anna Pilch - Wydział Polonistyki.
Data opublikowania: 05.10.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały