Laury Umiejętności i Kompetencji dla profesorów Karola Musioła oraz Janusza Skalskiego

Decyzją Kapituły Laurów Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach prof. dr hab. Karol Musioł otrzymał Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji 2014 w kategorii „Nauka i innowacyjność". Natomiast prof. Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii WL UJ CM uhonorowany został Złotym Laurem w kategorii "Medycyna i inżynieria biomedyczna".

Laury Umiejętności i Kompetencji mają ponad 20-letnia tradycję. Corocznie przyznawane są Diamentowe, Kryształowe, Platynowe i Złote Laury ludziom niezwykłym, którzy w minionym okresie swoimi umiejętnościami, kompetencjami oraz swoim autorytetem wspierają procesy zmian zarówno w regionie, jak i kraju oraz przyczyniają się do tworzenia pozytywnego wizerunku Polski w świecie.

Prof. Musioł i prof. Janusz Skalski dołączyli tym samym do dotychczasowych laureatów nagrody, wśród których znalazły się takie osobistości jak Lech Wałęsa, Ojciec Święty Jan Paweł II, Javier Solana Madariaga, Jan Nowak Jeziorański, Aleksander Kwaśniewski, Vaclav Havel, Kardynał Stanisław Dziwisz, Profesor Władysław Bartoszewski, Profesor Leszek Balcerowicz, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Bogdan Borusewicz, Jose Manuel Barroso i Krzysztof Penderecki.

W tym roku wręczono łącznie 7 Kryształowych Laurów, 26 Platynowych Laurów oraz 39 Złotych, między innymi w kategoriach „Doskonała Załoga", „Kultura i Media", „Nauka i Innowacyjność", „Wydarzenie Roku", „Obecność na Rynku Globalnym".

Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się 17 stycznia w Zabrzu.

Data opublikowania: 16.01.2015
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka