Przyszli prawnicy będą kształcić się w nowym budynku

Nowy gmach powstanie wzdłuż wschodniej ściany Auditorium Maximum przy ul. Krupniczej. Całkowita powierzchnia użytkowa w trzykondygnacyjnym budynku wyniesie ponad 3 tys. m kw. Największą przestrzeń zajmie sala audytoryjna, która pomieści 600 osób. Aula będzie miała możliwość podziału na trzy mniejsze sale z odrębnymi wejściami. Ponadto przyszli prawnicy będą mieli do dyspozycji dwie sale wykładowe - dla 140 osób każda - oraz cztery sale seminaryjne. W nowej siedzibie zaprojektowano też pomieszczenia dziekanatu oraz zaplecze techniczne. Budynek będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Autorami projektu są architekci z poznańskiej pracowni "home of houses" - Anna Goszczyńska, Dominik Kolenda, Rafał Mysiak i Arkadiusz Tomaszczyk.

Obecnie powołana komisja ustala dokładne warunki przetargu na projekt budowlany i wykonanie budynku. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 18 mln zł. Fundusze będą pochodzić ze środków własnych wydziału.

Data opublikowania: 30.10.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały