Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studenci UJ zwycięzcami konkursu EYe on Tax

Studenci UJ zwycięzcami konkursu EYe on Tax

Drużyna „Maczeta Podatkowa" w składzie: Jakub Cieśla, Arkadiusz Czach, Wiktor Podsiadło i Sebastian Trzcina wygrała XI edycję konkursu z zakresu prawa podatkowego.

Konkurs EYe on Tax jest skierowany jest głównie do studentów IV i V roku kierunków prawniczych i ekonomicznych. Pozostaje przy tym otwarty na wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił i są zainteresowani doradztwem podatkowym. W XI edycji konkursu wzięło udział ponad 600 zespołów z całej Polski.

"Kluczem do osiągnięcia sukcesu była praca zespołowa. Był to bowiem bardzo duży wysiłek. Same przygotowania do finału to bity miesiąc ciężkiej pracy, trudniejszej nawet niż sesja" – mówi lider „Maczety Podatkowej" Arkadiusz Czach.

Zwycięzcy, poza nagrodami rzeczowymi, będą mogli odbyć płatne praktyki w Dziale Doradztwa Podatkowego lub Prawnego EY i już na progu kariery zawodowej poznają specyfikę pracy w branży doradczej.

Trwający cały dzień finał był zwieńczeniem trzyetapowego konkursu, który rozpoczął się w październiku 2015 roku. Najpierw każda z drużyn drogą elektroniczną otrzymała zadanie konkursowe dotyczące problemów podatkowych, z którymi w praktyce borykają się przedsiębiorcy. Studenci zostali również poproszeni o przyjrzenie się rozprawie w jednym z sądów administracyjnych w Polsce, co miało uzmysłowić im jak będzie wyglądał finał i przysporzyć nie tylko doświadczenia procesowego, ale i dodatkowych punktów w konkursie.

Drugi etap odbył się w postaci internetowego webcastu. Zadaniem każdej z drużyn było także studium przypadku i przedstawienie rozwiązania, przy jednoczesnym wykazaniu się dogłębną znajomością polskiego prawa podatkowego i odpornością na presję upływającego czasu.

Do udziału w finale EYe on Tax zaproszono dwanaście najlepszych zespołów. Całodniowe zmagania składały się początkowo z rywalizacji w teście wiedzy i prezentacjach. W ścisłym finale, który po raz kolejny przyjął formę rozprawy sądowej, uczestniczyły dwie drużyny, wcielając się w strony postępowania sądowego.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Polecamy również
Student UJ CM podwójnie nagrodzony w konkursie INTERSTUDENT

Student UJ CM podwójnie nagrodzony w konkursie INTERSTUDENT

Widok zawartości stron Widok zawartości stron