Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Badacze z UJ wśród laureatów programu im. Mieczysława Bekkera

Badacze z UJ wśród laureatów programu im. Mieczysława Bekkera

04.01.2021
Siedmioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymało stypendia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) na wyjazdy naukowe do najlepszych uczelni i ośrodków naukowo-badawczych na świecie. Swoje projekty będą realizować w Niemczech, Czechach, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.
więcej o Badacze z UJ wśród laureatów programu im. Mieczysława Bekkera

29.12.2020
Brytyjska firma Nanomerics ogłosiła wyniki badań prowadzonych wspólnie z zespołem prof. Krzysztofa Pyrcia z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ. Pokazują one, że polimer MM019 hamuje replikację nowego koronawirusa – SARS-CoV-2. Naukowcy wykazali właściwości polimeru zarówno w hodowlach komórkowych, jak i w hodowlach tkankowych 3D ludzkiego nabłonka oddechowego, odzwierciedlających naturalne mikrośrodowisko zakażenia.
więcej o Polimer jako tarcza przeciwko wirusom układu oddechowego. Badania naukowców z MCB UJ
Sukces UJ i jego naukowców w konkursie Gwiazdy Horyzontu 2020

Sukces UJ i jego naukowców w konkursie Gwiazdy Horyzontu 2020

23.12.2020
Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej w Krakowie przyznał nagrody i wyróżnienia dla najaktywniejszych uczestników i podmiotów w kończącym się programie ramowym Komisji Europejskiej - Horyzont 2020. Tytułem "Gwiazda Horyzontu 2020” uhonorowani zostali dr hab. Michał Németh i dr hab. Tomasz Żuradzki.
więcej o Sukces UJ i jego naukowców w konkursie Gwiazdy Horyzontu 2020
3 programy z UJ ze wsparciem polsko-francuskiego programu "Polonium"
osiągnięcie

3 programy z UJ ze wsparciem polsko-francuskiego programu "Polonium"

11.12.2020
Opublikowano wyniki tegorocznej edycji polsko-francuskiego Programu Partnerstwa im. Huberta Curien „POLONIUM”, którego celem jest wspieranie mobilności współpracujących ze sobą zespołów badawczych. Spośród 20 projektów, które otrzymały finansowanie, Uniwersytet Jagielloński jest ośrodkiem, którego naukowcy są autorami aż 3 zwycięskich projektów.
więcej o 3 programy z UJ ze wsparciem polsko-francuskiego programu "Polonium"
Prestiżowy grant ERC dla naukowca z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prestiżowy grant ERC dla naukowca z Uniwersytetu Jagiellońskiego

09.12.2020
Dr Sebastian Glatt z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ) otrzymał Consolidator Grant ERC w wysokości niemal 2 mln euro. Badania naukowca przyczynią się do lepszego poznania molekularnych mechanizmów fundamentalnych procesów o wysokim znaczeniu klinicznym, które kształtują i kontrolują funkcjonowanie białek komórkowych we wszystkich organizmach żywych.
więcej o Prestiżowy grant ERC dla naukowca z Uniwersytetu Jagiellońskiego