Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

FNP dofinansuje innowacyjne badania na Wydziale FAIS

FNP dofinansuje innowacyjne badania na Wydziale FAIS

28.12.2016
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła wyniki drugiego konkursu w programie Team, który oferuje granty na przełomowe w skali międzynarodowej badania realizowane przez wybitnych uczonych w zespołach badawczych. W gronie laureatów znalazł się dr Grzegorz Zuzel z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, który na realizację swojego projektu otrzymał ponad 3,2 mln złotych. W badania zaangażowani będą również naukowcy z Belgii i Hiszpanii.
więcej o FNP dofinansuje innowacyjne badania na Wydziale FAIS
Ponad 120 studentom i doktorantom przyznano stypendia ministra nauki

Ponad 120 studentom i doktorantom przyznano stypendia ministra nauki

13.12.2016
111 studentów i 18 doktorantów z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe na rok akademicki 2016/2017. Jak poinformował w komunikacie resort nauki, stypendium wynosi 15 tys. zł w przypadku studentów oraz 25 tys. zł w przypadku doktorantów. Wypłaci je jednorazowo uczelnia.
więcej o Ponad 120 studentom i doktorantom przyznano stypendia ministra nauki
Badaczka z UJ CM laureatką konkursu Tango 2

Badaczka z UJ CM laureatką konkursu Tango 2

12.12.2016
Projekt "Innowacyjny test diagnostyczny do wykrywania zakażeń Streptococcus agalactiae i nosicielstwa wśród ciężarnych", którego kierownikiem jest dr hab. n. med. Monika Brzychczy-Włoch z Wydziału Lekarskiego UJ CM, otrzymał 1,1 mln złotych dofinansowania w 2. edycji programu Tango. Konkurs jest wspólną inicjatywą Narodowego Centrum Nauki (NCN) oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).
więcej o Badaczka z UJ CM laureatką konkursu Tango 2
Profesorowie Jan Kozłowski i Józef Spałek laureatami Nagród FNP

Profesorowie Jan Kozłowski i Józef Spałek laureatami Nagród FNP

12.12.2016
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) po raz 25. przyznała Nagrody FNP, które cieszą się opinią najważniejszego wyróżnienia naukowego w Polsce. Laureatami zostało 4 wybitnych polskich uczonych - profesorowie Jan Kozłowski i Józef Spałek z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Marek Samoć z Politechniki Wrocławskiej i prof. Bogdan Wojciszke z Uniwersytetu SWPS. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 8 grudnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie.
więcej o Profesorowie Jan Kozłowski i Józef Spałek laureatami Nagród FNP
Profesor Piotr Kardas w prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej

Profesor Piotr Kardas w prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej

07.12.2016
Kierownik Zakładu Prawa Karnego Porównawczego na Wydziale Prawa i Administracji UJ prof. Piotr Kardas został wybrany na wiceprezesa Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA). Decyzję taką podjęto podczas sobotniego posiedzenia plenarnego NRA. Rada jest organem samorządu zawodowego adwokatów wykonujących zawód zaufania publicznego. Samorząd adwokatów działa pod ochroną Konstytucji RP.
więcej o Profesor Piotr Kardas w prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej