Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Uniwersyteccy medycy nagrodzeni w plebiscycie "Gazety Krakowskiej"
osiągnięcie

Uniwersyteccy medycy nagrodzeni w plebiscycie "Gazety Krakowskiej"

04.10.2016
Po raz drugi "Gazeta Krakowska" rozstrzygnęła plebiscyt na Lekarza Małopolski. W tym roku swoje nagrody przyznawali zarówno sami czytelnicy, jak i członkowie specjalnie wyłonionej kapituły. W gronie zwycięzców znalazło się troje pracowników Szpitala Uniwersyteckiego oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Statuetki wręczono 30 września podczas II Forum Medycznego Małopolski.
więcej o Uniwersyteccy medycy nagrodzeni w plebiscycie "Gazety Krakowskiej"
Używasz Facebooka lub Apple’a? Twoje dane są zapisane kodowaniem z UJ

Używasz Facebooka lub Apple’a? Twoje dane są zapisane kodowaniem z UJ

03.10.2016
W dzisiejszych czasach dane, których używamy są zwykle wcześniej poddane kompresji, co pozwala obniżyć koszt ich przechowywania i przesyłania. Przykładowo, stratna kompresja wideo, używana podczas oglądania filmów, pozwala zmniejszyć oryginalną wielkość pliku nawet tysiąc razy.
więcej o Używasz Facebooka lub Apple’a? Twoje dane są zapisane kodowaniem z UJ
Ministerialne stypendia dla młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ministerialne stypendia dla młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

28.09.2016
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) przyznało blisko 32 mln zł na finansowanie stypendiów naukowych dla wybitnych, młodych naukowców, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i posiadają bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej. W 11. edycji konkursu otrzyma je 168 badaczy, w tym 19 z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureaci będą otrzymywali 5 390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat.
więcej o Ministerialne stypendia dla młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Prawie 9 milionów złotych od NCBiR na prace badawczo-rozwojowe

Prawie 9 milionów złotych od NCBiR na prace badawczo-rozwojowe

26.09.2016
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) rozstrzygnęło ostatni konkurs w programie strategicznym "Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych - Strategmed". Liderem jednego z nagrodzonych konsorcjów naukowo-przemysłowych jest Uniwersytet Jagiellońskiego. NCBiR na realizację projektu ”Opracowanie zoptymalizowanych metod leczenia uszkodzeń tkankowych w oparciu o innowacyjne kompozyty oraz mezenchymalne komórki macierzyste i ich pochodne u pacjentów z chorobami cywilizacyjnymi” przekaże 8 769 375,00 zł.
więcej o Prawie 9 milionów złotych od NCBiR na prace badawczo-rozwojowe
Szymon Czauderna  współautorem pracy w czasopiśmie "Cell"
osiągnięcie

Szymon Czauderna współautorem pracy w czasopiśmie "Cell"

26.09.2016
W renomowanym czasopiśmie "Cell" ukazała się praca zespołu prof. Rudolfa Jaenischa z amerykańskiego Whitehead Institute w Massachussets opisująca wykorzystanie metody edytowania genów (CRISPR/Cas9) do badania mechanizmów epigenetycznej regulacji ekspresji genów ("Editing DNA methylation in the mammalian genome").
więcej o Szymon Czauderna współautorem pracy w czasopiśmie "Cell"