Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Trwające
calendar
Nabór do Chórów Akademickich UJ

15.10.2021 - 28.10.2021

Lubisz śpiewać? Śpiewaj z nami! Chóry Akademickie Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do wspólnego śpiewania. Uczestnicz z nami w życiu Uniwersytetu Jagiellońskiego, najważniejszych uroczystościach, wspaniałych koncertach i innych projektach artystycznych.
więcej o Nabór do Chórów Akademickich UJ
calendar
Naukowe Czwartki na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ

14.10.2021 - 03.01.2022

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WFAIS UJ) ma przyjemność zaprosić nauczycieli i uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich do udziału w wykładach popularnonaukowych z cyklu Naukowe Czwartki. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu (godz. 10.30) w siedzibie WFAIS UJ przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11.
więcej o Naukowe Czwartki na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ
calendar
Cykl Bliżej Nauki na Wydziale FAIS UJ

12.10.2021 - 25.01.2022

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WFAIS UJ) zaprasza wszystkich zafascynowanych nauką mieszkańców Krakowa (i nie tylko) do udziału w wykładach popularnonaukowych z cyklu Bliżej Nauki. Spotkania z przedstawicielami świata nauki będą odbywać się dwa razy w miesiącu we wtorki o godz. 18.15.
więcej o Cykl Bliżej Nauki na Wydziale FAIS UJ
calendar
Wystawa rękopisów Rahel Varnhagen w Bibliotece Jagiellońskiej

08.10.2021 - 22.10.2021

250. rocznica urodzin Rahel Levin, po mężu Varnhagen, stała się okazją do zorganizowania wystawy "'Wszystkie Pani listy…' Rahel Varnhagen i kolekcja Varnhagena" oraz konferencji naukowej poświęconej twórczości tej żydowsko-niemieckiej intelektualistki.
więcej o Wystawa rękopisów Rahel Varnhagen w Bibliotece Jagiellońskiej
calendar
"W nurcie czasu. Romuald Oramus" - nowa wystawa w Muzeum UJ

08.10.2021 - 15.01.2022

Główną inspiracją dla prezentowanej w lektoriach Collegium Maius wystawy "W nurcie czasu. Romuald Oramus: malarstwo i grafika z lat 1981–2021" była seria malarska i graficzna z motywami średniowiecznych katedr.
więcej o "W nurcie czasu. Romuald Oramus" - nowa wystawa w Muzeum UJ
calendar
Konkurs fotograficzny "Chińskie Impresje"

05.10.2021 - 31.10.2021

Z okazji 72. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami a Polską ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie wraz z Instytutem Konfucjusza organizuje konkurs fotograficzny "Chińskie Impresje", którego zwieńczeniem będzie wystawa online zwycięskich prac.
więcej o Konkurs fotograficzny "Chińskie Impresje"
calendar
Camera Jagellonica 2021. Konkurs fotograficzno - filmowy

20.09.2021 - 31.10.2021

Trwa nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu Camera Jagellonica. Piąta odsłona tej uniwersyteckiej inicjatywy to nowe kategorie konkursowe, ale również zmagania w tych już dobrze znanych i lubianych. W tym roku po raz pierwszy pojawia się możliwość przygotowania także krótkich materiałów wideo.
więcej o Camera Jagellonica 2021. Konkurs fotograficzno - filmowy
calendar
Konkursy dla studentów w ramach Dni Jana Pawła II

18.08.2021 - 22.10.2021

Organizatorzy XVI edycji Dni Jana Pawła II ogłaszają konkursy dla studentów – literacki, na spot oraz fotograficzny. Szczegóły konkursów w regulaminach, które można pobrać poniżej.
więcej o Konkursy dla studentów w ramach Dni Jana Pawła II
calendar
"Prawo Przyszłości" - nowy podcast na Uniwersytecie Jagiellońskim

23.07.2021 - 31.12.2021

"Prawo Przyszłości" to pierwszy polski podcast poświęcony interakcjom między prawem i naukami empirycznymi, nowoczesnymi technologiami oraz współczesnymi zjawiskami społecznymi i cywilizacyjnymi. Prowadzony jest przez dr Ewę Górską i wydawany przez Future Law Lab na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o "Prawo Przyszłości" - nowy podcast na Uniwersytecie Jagiellońskim
calendar
Wystawa wirtualna "Oblicza samotności w kulturze"

01.03.2021 - 31.12.2021

Można już oglądać wystawę on-line "Oblicza samotności w kulturze", którą na przestrzeni dwóch lat przygotowali pracownicy Biblioteki Jagiellońskiej. Jej premierę i ostateczny wirtualny charakter wymusiła pandemia.
więcej o Wystawa wirtualna "Oblicza samotności w kulturze"
calendar
Wystawa poświęcona życiu i twórczości Ignacego Jana Paderewskiego

09.11.2020 - 31.12.2021

"Paderewski… Paderewski…" to tytuł okolicznościowej wystawy online, którą z okazji przypadającej 6 listopada 2020 roku 160. rocznicy urodzin Ignacego Jana Paderewskiego przygotowała Biblioteka Jagiellońska. Prezentowane są na niej zbiory rękopiśmienne, w tym unikalny zapis nutowy na fortepian, graficzne i dokumenty życia społecznego.
więcej o Wystawa poświęcona życiu i twórczości Ignacego Jana Paderewskiego
Wkrótce
calendar
10. Forum Seniora

20.10.2021

Forum Seniora to cykliczne wydarzenie organizowane przez "Dziennik Polski" skierowane do starszych, aktywnych mieszkańców Małopolski. Podczas odbywających się co pół roku konferencji poruszane są najważniejsze dla seniorów tematy, dotyczące zdrowia, profilaktyki, nowych technologii, finansów. Każda edycja skupia najlepszych specjalistów z wybranych dziedzin, a także setki seniorów z Małopolski. Temat przewodni obecnej edycji brzmi: "Forum Aktywnego Seniora".
więcej o 10. Forum Seniora
calendar
Narkotyki w III Rzeszy - spotkanie z Normanem Ohlerem

20.10.2021

Specjalne spotkanie z cyklu "Nauka w pigułce". Gościem wieczoru będzie Norman Ohler, autor książki "Trzecia Rzesza na haju. Narkotyki w hitlerowskich Niemczech". Wykład wygłoszony zostnie w języku angielskim. Po wykładzie zaplanowano dyskusję z udziałem publiczności.
więcej o Narkotyki w III Rzeszy - spotkanie z Normanem Ohlerem
calendar
III Ogólnopolskie Seminarium Marsjańskie

22.10.2021

Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej. Będzie składać się z 3 części: sesji naukowych (prezentacji i posterów), sesji warsztatowej z zakresu przetwarzania danych marsjańskich oraz sesji artystycznej, na której zaprezentowana zostanie wystawa "GO Mars: malarstwo, rzeźba, fotografia i dźwięk zainspirowane środowiskiem Marsa".
więcej o III Ogólnopolskie Seminarium Marsjańskie
calendar
Współczesne problemy i kierunki badawcze w geografii

22.10.2021 - 24.10.2021

X Ogólnopolska Konferencja Naukowa Młodych Badaczy - jubileuszowa edycja wydarzenia, które corocznie daje możliwość spotkania się środowiska młodych badaczy, podejmujących badania geograficzne. Zaproszenie do udziału w konferencji skierowane jest do młodych naukowców, którzy w swej pracy podejmują zagadnienia związane z geografią, gospodarką przestrzenną i dziedzinami pokrewnymi.
więcej o Współczesne problemy i kierunki badawcze w geografii
calendar
Konferencja naukowa "Opieka paliatywna i hospicyjna – medycyna, humanizm, wolontariat"

26.10.2021

Szósta edycja tego wydarzenia odbędzie się pod hasłem "Samotność u kresu - wyzwania opieki wspierającej w czasie pandemii". Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną, konferencja odbędzie się w formie hybrydowej: stacjonarnie w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33 oraz on-line za pomocą aplikacji MS Teams. Konferencja ma charakter otwarty, a udział w niej jest bezpłatny.
więcej o Konferencja naukowa "Opieka paliatywna i hospicyjna – medycyna, humanizm, wolontariat"
calendar
Wykład profesora Grzegorza Ekierta z Uniwersytetu Harvarda

28.10.2021

Instytut Socjologii UJ zaprasza na wykład prof. Grzegorza Ekierta "Czy można zbudować demokrację bez demokratów?", który odbędzie się w ramach cyklu Spotkań Mistrzowskich Instytutu Socjologii UJ z wybitnymi przedstawicielami życia naukowego w Polsce i na świecie. Wykładowca przedstawi m.in., na czym polega tradycyjna, ludowa orientacja autorytarna i jak przystaje ona do nacjonalistycznych idei głoszonych przez prawicowe partie polityczne.
więcej o Wykład profesora Grzegorza Ekierta z Uniwersytetu Harvarda
calendar
Niematerialne dziedzictwo kulturowe w teorii i praktyce

08.11.2021 - 09.11.2021

Zagadnienia konferencji dotyczyć będą doświadczeń i praktyk związanych z niematerialnym dziedzictwem kulturowym na gruncie polskim. Muzeum Krakowa poczuwa się do roli instytucji, która może być centrum wymiany doświadczeń różnych środowisk, zarówno depozytariuszy, jak i osób i instytucji zajmujących się zarządzaniem niematerialnym dziedzictwem kulturowym oraz teoretycznym namysłem nad nim.
więcej o Niematerialne dziedzictwo kulturowe w teorii i praktyce
calendar
XI Ogólnopolska Konferencja Arabistyczna

23.11.2021 - 24.11.2021

W dniach 23-24 listopada 2021 roku odbędzie się XI Ogólnopolska Konferencja Arabistyczna pt. "Badania arabistyczne i islamistyczne w Polsce". Organizatorem wydarzenia jest Katedra Arabistyki Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencja zostanie przeprowadzona zdalnie.
więcej o XI Ogólnopolska Konferencja Arabistyczna
calendar
V Forum Młodych Medioznawców i Komunikologów

27.11.2021

Ideą seminarium jest praca w małych grupach roboczych pod kierunkiem doświadczonych naukowców - mentorów. Jest to doskonała przestrzeń do zdobycia pierwszych naukowych doświadczeń - nie są wymagane wybitne umiejętności metodologiczne, a szczera chęć podjęcia się wyzwania badawczego w miłej atmosferze i pomysł na projekt badawczy.
więcej o V Forum Młodych Medioznawców i Komunikologów
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj