Sukces "Słowianek" w Puławach

W dniach od 2 do 3 marca 2013 r. odbył się w Puławach XII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli".

Pary taneczne były klasyfikowane w siedmiu kategoriach wiekowych i w dwóch klasach A i B.

Reprezentująca Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki" para taneczna Wiktoria Sawka i Piotr Bełz zajęła pierwsze miejsce w kategorii VI.

Również pierwsze miejsce, ale w konkursie kar mazurowych w kategorii 16 – 30 lat, zajęła grupa tancerzy z Zespołu „Słowianki" – Krystian Olszowski, Joanna Gomółka, Kamil Hydzik, Anna Woźniak, Piotr Bełz, Magdalena Mozuł, Rafał Marzec i Marta Wolff-Zdzienicka.

Karo – to czteroparowy układ choreograficzny, a mazur to jeden z pięciu polskich tańców narodowych. W swojej odmianie dworskiej i salonowej kara stanowiły od XVI wieku do 1939 r. jeden z podstawowych punktów programu każdego balu tak w polskim jak i w paryskim czy petersburskim salonie.
Data opublikowania: 06.03.2013
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka