Lista wiadomości

Pierwsi ozdrowieńcy opuścili Szpital Uniwersytecki w Krakowie

07.04.2020
Bardzo dobre wieści ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (SU). 40-letnia kobieta oraz 28-letni mężczyzna to pierwsi pacjenci, którzy w ostatnim czasie opuściły placówkę ze statusem ozdrowieńców, czyli osób, które po leczeniu nie wykazują już objawów choroby. Przeprowadzone u nich ponowne testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dały wynik ujemny.
więcej o Pierwsi ozdrowieńcy opuścili Szpital Uniwersytecki w Krakowie
nagrody

Dwaj fizycy z UJ nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności

07.04.2020
Dr hab. Bogdan Damski i dr hab. Marek Rams z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego zostali laureatami Nagrody im. Mariana Mięsowicza. Polska Akademia Umiejętności (PAU) przyznała im to wyróżnienie za pracę "Quantum fidelity in the thermodynamic limit" opublikowaną w "Physical Review Letters".
więcej o Dwaj fizycy z UJ nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności

Rektor UJ dziękuje uczestnikom akcji #UJdlaszpitala

06.04.2020
Szanowni Państwo, proszę przyjąć moje najserdeczniejsze podziękowania za bezinteresowną pomoc okazaną poprzez włączenie się w akcję #UJdlaszpitala. Dziękuję wszystkim Pracownikom oraz Przyjaciołom Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dziękuję za Państwa hojność, ofiarność i empatię.
więcej o Rektor UJ dziękuje uczestnikom akcji #UJdlaszpitala
nagrody

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla badaczki z UJ CM

06.04.2020
Dr Anna Dobrut z Katedry Mikrobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum została wyróżniona certyfikatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii "Naukowiec przyszłości" za realizację dwóch projektów badawczych.
więcej o Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla badaczki z UJ CM

04.04.2020
4 kwietnia uczniowie napisali próbną maturę z chemii przygotowaną przez Wydział Chemii UJ i „Dziennik Polski”. W związku z występującym obecnie zagrożeniem epidemiologicznym organizatorzy musieli niestety zrezygnować z przeprowadzenia sprawdzianu w tradycyjnej formie w auli Auditorium Maximum UJ. Maturę próbną, przeprowadzoną w formie zdalnej, podjęło się napisać 3338 uczestników.
więcej o Piąta edycja Próbnej Matury z Chemii z Wydziałem Chemii UJ i "Dziennikiem Polskim"