Lista wiadomości

Konferencja prasowa przed inauguracją roku akademickiego na UJ

29.09.2020
O tym, jak będzie zorganizowana działalność uczelni w nowym roku akademickim, w szczególności o formie prowadzenia zajęć dla studentów, o funkcjonowaniu akademików, a także o najbliższych planach inwestycyjnych uniwersytetu – na te tematy z dziennikarzami rozmawiali podczas zdalnej konferencji nowo wybrany rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz Monika Harpula, kanclerz UJ.
więcej o Konferencja prasowa przed inauguracją roku akademickiego na UJ
mobilna

Sukcesy uczestników tutoringu Wydziału Matematyki i Informatyki

29.09.2020
3 medale wywalczyli na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej uczniowie uczestniczący w tegorocznym programie tutoringu prowadzonym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (WMiI UJ). Młodzi matematycy, z uwagi na trwającą pandemię, rozwiązywali zadania w krajach swojego pobytu pod nadzorem kamer i obserwatora z zagranicy. Zawody w Polsce były zorganizowane na WMiI UJ.
więcej o Sukcesy uczestników tutoringu Wydziału Matematyki i Informatyki
osiągnięcie

Trzy badaczki z UJ utworzą własne zespoły dzięki grantom Lider

29.09.2020
Nowy kosmetyk wspomagający terapię przebarwień, holograficzny asystent medyczny lekarza oraz skuteczniejsze leczenie chorób układu krwiotwórczego - to zagadnienia, nad którymi będą pracowały uczone z Uniwersytetu Jagiellońskiego, laureatki 11. edycji programu Lider organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Nagrodzone otrzymają prawie 4,2 mln złotych na realizację badań i stworzenie swojego zespołu.
więcej o Trzy badaczki z UJ utworzą własne zespoły dzięki grantom Lider
nagrody

Prof. Włodzimierz Wróbel wybrany Obywatelskim Sędzią Roku

28.09.2020
Profesor Włodzimierz Wróbel z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) został laureatem plebiscytu Obywatelski Sędzia Roku 2020. Jury nagrodziło go za edukację prawną młodzieży i umiejętność klarownego uzasadniania orzeczeń. Wyniki konkursu ogłoszono w ubiegły piątek w Warszawie podczas dorocznej konferencji podsumowującej cykl Obywatelskiego Monitoringu Sądów.
więcej o Prof. Włodzimierz Wróbel wybrany Obywatelskim Sędzią Roku

Uniwersytet Jagielloński będzie promował polską kulturę w Illinois

28.09.2020
Promocja języka i kultury polskiej wśród społeczności akademickiej Uniwersytetu Północnego Illinois w Stanach Zjednoczonych to nadrzędny cel projektu dr. Rafała Młyńskiego z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, który otrzymał dofinansowanie z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).
więcej o Uniwersytet Jagielloński będzie promował polską kulturę w Illinois