Srebrny medal "<span lang="la">Plus ratio quam vis</span>" dla prof. Tomasza Grodzickiego
uroczystość mobilna

Srebrny medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Tomasza Grodzickiego

29.06.2022
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki - wybitny uczony i ceniony lekarz, znakomity geriatra i hipertensjolog, wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe oraz badania dotyczące opieki nad osobami starszymi - został odznaczony srebrnym medalem "Plus ratio quam vis". Uroczystość wręczenia tego wysokiego odznaczenia uniwersyteckiego odbyła się 29 czerwca w auli Collegium Novum UJ.
więcej o Srebrny medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Tomasza Grodzickiego
Krakowscy rektorzy stanowczo za małopolską uchwałą antysmogową
mobilna

Krakowscy rektorzy stanowczo za małopolską uchwałą antysmogową

29.06.2022
"Tylko pełne i konsekwentne wdrożenie uchwały antysmogowej pozwoli Małopolsce uwolnić się od problemu zanieczyszczeń powietrza. Nie ma naszej akceptacji dla łagodzenia oraz odkładania w czasie tych przepisów. Za takie opóźnienia zapłacimy wszyscy naszym zdrowiem" - napisali członkowie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa (KRSWK), któremu przewodniczy prof. Jacek Popiel, rektor UJ.
więcej o Krakowscy rektorzy stanowczo za małopolską uchwałą antysmogową
WPiA UJ tym razem najlepszy w rankingu "Rzeczpospolitej"
osiągnięcie mobilna

WPiA UJ tym razem najlepszy w rankingu "Rzeczpospolitej"

29.06.2022
"W tym roku pierwsze miejsce wśród uczelni publicznych zajmuje Uniwersytet Jagielloński, który otrzymał 26,4 pkt, na drugiej pozycji znajduje się Uniwersytet Warszawski, który ma o 0,8 pkt mniej. Trzecie miejsce należy do Uniwersytetu Wrocławskiego z 21,7 pkt." - informuje środowa "Rzeczpospolita". To kolejny ranking wydziałów prawa w ostatnich dniach, w którym bezkonkurencyjny jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ).
więcej o WPiA UJ tym razem najlepszy w rankingu "Rzeczpospolitej"
Spotkanie z przedstawicielami Centralnego Biura Antykorupcyjnego
mobilna

Spotkanie z przedstawicielami Centralnego Biura Antykorupcyjnego

28.06.2022
27 czerwca br. prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec spotkała się z przedstawicielami Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA). Podczas rozmowy, w której uczestniczyli również prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Piotr Jedynak oraz koordynator Zespołu Radców Prawnych mec. Monika Laidler, podpisano list intencyjny o współpracy UJ i CBA w zakresie prowadzenia szkoleń dotyczących zjawiska korupcji.
więcej o Spotkanie z przedstawicielami Centralnego Biura Antykorupcyjnego
Uroczyste promocje habilitacyjne dwóch kolejnych dyscyplin
nominacje i promocje

Uroczyste promocje habilitacyjne dwóch kolejnych dyscyplin

28.06.2022
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców w dyscyplinach nauki prawne oraz nauki o zarządzaniu i jakości, które odbyły się we czwartek 23 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Czternaścioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Uroczyste promocje habilitacyjne dwóch kolejnych dyscyplin