Na cmentarzu Rakowickim pożegnano Jana A.P. Kaczmarka

27.05.2024
25 maja odbył się pogrzeb Jana A.P. Kaczmarka - światowej sławy kompozytora, który stworzył ścieżki dźwiękowe do kilkudziesięciu dzieł filmowych, a także symfoniczne utwory koncertowe. Z okazji obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego napisał widowisko muzyczno-historyczne "Universa - Opera Otwarta". Artysta spoczął w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim.
więcej o Na cmentarzu Rakowickim pożegnano Jana A.P. Kaczmarka
Młodzi goście odwiedzili Uniwersytet Jagielloński

25.05.2024
W sobotę 25 maja w Uniwersytecie Jagiellońskim odbył się Rektorski Dzień Dziecka – spotkanie, w trakcie którego najmłodsi mają okazję zapoznać się z historią najstarszej uczelni w Polsce, porozmawiać z jej rektorem, a także wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez Muzeum UJ.
więcej o Młodzi goście odwiedzili Uniwersytet Jagielloński
Małopolskie Centrum Biotechnologii świętuje 10-lecie powstania

24.05.2024
13 maja 2014 r. na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego poprzedniej kadencji prof. Wojciech Nowak dokonał uroczystego otwarcia Małopolskiego Centrum Biotechnologii (MCB) – międzynarodowego centrum badań biotechnologicznych funkcjonującego w ramach najstarszej polskiej uczelni. 24 maja 2024 r. Uniwersytet świętował 10 lat funkcjonowania tej jednostki. Obchody jubileuszu MCB połączone były z otwarciem jego rozbudowanej siedziby.
więcej o Małopolskie Centrum Biotechnologii świętuje 10-lecie powstania
Informacja ws. komunikatu Krakowskiego Koła Młodych Inicjatywy Pracowniczej
kamionka

Informacja ws. komunikatu Krakowskiego Koła Młodych Inicjatywy Pracowniczej

24.05.2024
W nawiązaniu do dzisiejszego (24 maja br.) komunikatu Krakowskiego Koła Młodych Inicjatywy Pracowniczej zamieszczonego na Facebooku o ignorowaniu rozmów ze strajkującymi informujemy, że stwierdzenie to nie jest zgodne ze stanem faktycznym.
więcej o Informacja ws. komunikatu Krakowskiego Koła Młodych Inicjatywy Pracowniczej
Oświadczenie OZZ IP przy UJ w sprawie DS Kamionka
kamionka

Oświadczenie OZZ IP przy UJ w sprawie DS Kamionka

24.05.2024
Komisja Międzyzakładowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza przy Uniwersytecie Jagiellońskim wydała oświadczenie w związku z rozwojem sytuacji związanej ze strajkiem, który trwa od 18 maja br. w Domu Studenckim Kamionka.
więcej o Oświadczenie OZZ IP przy UJ w sprawie DS Kamionka