Udany start sekcji sportów zimowych KU AZS UJ

W Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie, rozgrywanych na stoku „Kotelnica" w Białce Tatrzańskiej, rywalizowało ponad 320 zawodniczek i zawodników  z 43 szkół wyższych.

Kobieca reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego wywalczyła tytuł Akademickich Mistrzyń Polski, wyprzedzając w klasyfikacji AWF Katowice oraz UMCS Lublin. Nasze zawodniczki były również najlepsze w typie uniwersytety. W klasyfikacji indywidualnej prym wiodła Weronika Biela (studentka Wydziału Matematyki i Informatyki UJ), zdobywając tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski, tytuł najlepszej przypadł jej także w typie uniwersytety. Również w tej kategorii brązowy medalzdobyła Magdalena Urbańska.

Panowie wrócili również z medalem, tym razem srebrnym w klasyfikacji drużynowej w typie uniwersytety.

Gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom oraz trenerowi Piotrowi Nowackiemu.

Data opublikowania: 19.03.2013
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka