Student UJ zwycięzcą konkursu wiedzy o prawie konstytucyjnym

Celem konkursu, zorganizowanego przez Uniwersytet w Białymstoku, było zapoznanie studentów z polską konstytucją, czyli najważniejszym źródłem prawa w naszym kraju. Z konkursowymi wyzwaniami zmierzyło się 31 studentów prawa z całej Polski. Przyszli prawnicy rywalizowali w dwóch etapach. W pierwszym musieli wykazać się wiedzą ogólną o prawie konstytucyjnym. Do finału zakwalifikowało się 10 studentów, którzy odpowiadali na pytania z prawa parlamentarnego, władzy wykonawczej, sądowniczej oraz uprawnień samorządu terytorialnego. Poza tym uczestnicy musieli rozstrzygać spory kompetencyjne w obrębie władzy wykonawczej i wykazać się znajomością procedury stanowienia prawa.

Zwycięzcą konkursu został Jacek Czaja, student pierwszego roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zdobywca pierwszego miejsca uzyskał najwyższą liczbę punktów podczas rundy pisemnej oraz został wysoko oceniony przez komisję konkursową w trakcie etapu ustnego. Oprócz nagród rzeczowych, odebrał adres gratulacyjny wystosowany przez prof. Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa Trybunału Konstytucyjnego, i zaproszenie na praktyki w Kancelarii Senatu RP.

To nie jedyny sukces studentów naszej Uczelni w białostockim konkursie. Wyróżniona została Magdalena Latacz, również na pierwszym roku studiująca prawo. Wysoki poziom wiedzy zaprezentowali także: Zuzanna Jęcek, Aleksander Dudek, Adrian Szmajdziński i Kacper Nowak.

Data opublikowania: 04.06.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały