Małopolska Fundacja Stypendialna wyróżniła studentów UJ

Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego (Fot. Anna Wojnar)

Małopolska Fundacja Stypendialna wyróżniła stypendiami Sapere Auso jedenastu studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Lista stypendystów dostępna jest tutaj.

"Jestem głęboko przekonany, że te stypendia i nagrody są godnym potwierdzeniem krajowej pozycji małopolskich uczelni oraz poziomu naukowego kończących je absolwentów. Nasza Fundacja nagradzając wybitnych, wspiera ich w życiu naukowych, ale też nierzadko w starcie zawodowych" - napisał w liście do rektora UJ Jacek Zieliński, prezes zarządu MFS.

Małopolska Fundacja Stypendialna została powołana przez sejmik województwa małopolskiego w 2003 roku jako główny, finansowo-organizacyjny instrument realizacji polityki regionalnej w zakresie poprawy szans edukacyjnych młodzieży oraz promocji młodzieży szczególnie uzdolnionej. Mottem MFS stały się słowa "sapere auso", czyli temu, który odważył się być mądrym. Fundacja do tej pory przeznaczyła ponad 7,5 miliona złotych na stypendia dla około 2,5 tysiąca uczniów i studentów.

Data opublikowania: 29.12.2014
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały