Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencja Jagiellońska Wiosna Fizjoterapii

Konferencja Jagiellońska Wiosna Fizjoterapii

20 maja 2016 roku rozpoczęła się kolejna Jagiellońska Wiosna Fizjoterapii. Czwarta edycja tej konferencji zgromadziła polskich i zagranicznych specjalistów zainteresowanych fizjoterapią. Podczas jej trwania uczestnicy będą dyskutować o nowych metodach postępowania fizjoterapeutycznego, a w trakcie warsztatów poznawać innowacyjne działania praktyczne.

Oficjalnego otwarcia konferencji w auli Collegium Novum dokonał rektor UJ prof.Wojciech Nowak. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę zawodu fizjoterapeuty, który jest nieodłącznie związany i bezwzględnie konieczny w prawidłowym leczeniu pacjenta współcześnie. Zdaniem rektora UJ w przyszłości rola fizjoterapeutów będzie jeszcze bardziej znacząca.

- Należy poznawać i korzystać z doświadczenia innych specjalistów. Życzę wszystkim, aby te obrady były pragmatyczne i każdy wyniósł z nich jak najwięcej. Dziękuję organizatorom i mam nadzieję, że konferencja ta na stałe zagości na naszej uczelni. Niech fizjoterapia rozwija się jeszcze intensywniej. Wszystkim uczestnikom życzę przyjemnego pobytu w Krakowie - powiedział.

Głos zabrał również dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. Tomasz Brzostek. Zachęcił do pozytywnego myślenia, które jest niezmiernie ważne w dzisiejszych czasach.

- Cieszę się, iż poszukujemy wspólnego gruntu, na którym lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta, dietetyk i psycholog starają się gromadzić wiedzę i umiejętności, aby pacjent dostał wsparcie, pomoc i konsultację - dodał.

Na zakończenie życzył, aby wiosna, która pojawiła się na zewnątrz zagościła także wśród uczestników i zachęciła ich do myślenia naukowego, znajdującego swoje przełożenie w działaniach praktycznych i zespołowych dla dobra pacjenta. - Niezależnie od trudności, wynikających ze sposobu realizacji zawodu i sposobu uczenia, są to rzeczy, które rzeczywistość niesie, ale z którymi damy sobie radę - zakończył.

Program tegorocznej konferencji obejmuje wykłady zaproszonych gości reprezentujących czołowe ośrodki rehabilitacji w Polsce i za granicą, warsztaty praktyczne oraz prezentacje plakatów i doniesień. Konferencja podzielona została na sesje: reumatologiczna, pulmonologiczna, angiologiczna, neurologiczna, adaptowana aktywność ruchowa. Warsztaty obejmowały techniki osteopatyczne w usprawnianiu pacjentów neurologicznych, rehabilitacje stawów skroniowo-żuchwowych oraz podstawy Terapii osób z MPD metodą Dynamicznej Proprioceptywnej Korekcji.

Konferencja została zorganizowana przez Instytut Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM oraz Fundację Badań nad Miażdżycą Zarostową Tętnic Kończyn Dolnych MTM.

Wydarzeniu patronują: rektor UJ prof. Wojciech Nowak, prorektor UJ ds. CM prof. Piotr Laidler, atakże  dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM prof. Tomasz Brzostek.

Obrady zakończą się 21 maja.

Polecamy również
Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu <span lang='de'>Auschwitz-Birkenau</span>

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

Podsumowanie Światowego Kongresu Kopernikańskiego

Podsumowanie Światowego Kongresu Kopernikańskiego

Widok zawartości stron Widok zawartości stron