Promocje habilitacyjne w dyscyplinie nauki biologiczne

21.06.2024
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Piotr Kuśtrowski przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym uczonych w dyscyplinie nauki biologiczne, które odbyły się 20 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Dwanaścioro pracowników naukowych z wydziałów: Biologii oraz Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, a także Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne w dyscyplinie nauki biologiczne
Promocje habilitacyjne w dyscyplinie nauki o zdrowiu

21.06.2024
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym uczonych w dyscyplinie nauki o zdrowiu, które odbyły się 20 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Siedmioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne w dyscyplinie nauki o zdrowiu
Ministerialne stypendia dla kilkunastu młodych badaczy UJ

21.06.2024
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Wieczorek przyznał stypendia 16 wybitnym, młodym naukowcom Uniwersytetu Jagiellońskiego. Będą oni przez 3 lata otrzymywali wsparcie finansowe w wysokości 5 390 zł miesięcznie. Najwięcej z nich prowadzi badania na wydziałach Zarządzania i Komunikacji Społecznej oraz Studiów Międzynarodowych i Politycznych.
więcej o Ministerialne stypendia dla kilkunastu młodych badaczy UJ
Studentki UJ zdobyły nagrody w Młodzieżowym Konkursie Dziennikarskim Radia ZET

21.06.2024
Jagoda Łuszczak została laureatką, a Emilia Putek zdobyła wyróżnienie w pierwszej edycji Młodzieżowego Konkursu Dziennikarskiego Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jego organizatorem byli studenci uczestniczący w projekcie edukacyjnym II Forum Dziennikarskie. Uroczysta Gala kończąca projekt odbyła się 19 czerwca w Warszawie.
więcej o Studentki UJ zdobyły nagrody w Młodzieżowym Konkursie Dziennikarskim Radia ZET
Prof. Halina Kurek uhonorowana medalem Plus ratio quam vis

20.06.2024
W poniedziałek w auli Collegium Novum odbył się uroczysty jubileusz 50-lecia pracy naukowej prof. Haliny Kurek, wybitnej językoznawczyni od początku kariery akademickiej związanej z Uniwersytetem Jagiellońskim. Podczas tej wyjątkowej okazji jubilatce wręczony został srebrny medal Plus ratio quam vis. Najważniejsze uniwersyteckie odznaczenie złożył na jej ręce rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Prof. Halina Kurek uhonorowana medalem Plus ratio quam vis