перейти до основного змісту

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Kalendarz

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

березня 2017

20170309
попередній тиждень
наступний тиждень

Promocja książki Małgorzaty Michel

Дата: 09.03.2017
Час початку: 17.00
Місце: Biblioteka Jagiellońska, ul. Oleandry 3 (sala konferencyjna)
організатор: Biblioteka Jagiellońska, Wydawnictwo UJ
Promocja książki Małgorzaty Michel

Biblioteka Jagiellońska i Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na spotkanie "Czy da się zakończyć tę grę?" połączone z promocją książki autorstwa Małgorzaty Michel "Gry uliczne w wykluczenie społeczne w przestrzeni miejskiej. Perspektywa resocjalizacyjna".

W spotkaniu, które poprowadzi dr Anna Fin z Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego, udział wezmą: dr hab. Marta Smagacz Poziemska (Instytut Socjologii UJ), Wojciech Wilczyk (fotograf, artysta, autor albumu Święta wojna), Beata Sierocka i Marcin Drewniak (założyciele Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej Parasol w Krakowie) oraz autorka.

"Książka Gry uliczne w wykluczenie społeczne w przestrzeni miejskiej wnosi do pedagogiki resocjalizacyjnej ważne wątki teoretyczne wyjaśniające mechanizmy marginalizacji oraz wykluczenia społecznego dzieci i młodzieży żyjących i wychowujących się w szczególnie upośledzonych socjalnie i kulturowo rejonach wielkich miast. Autorka analizuje również liczne przesłanki prakseologiczne do kreowania odpowiednich oddziaływań resocjalizacyjnych skoncentrowanych nie tyle na wykolejonych społecznie jednostkach, ile na zdezorganizowanych czy też dysfunkcjonalnych środowiskach wychowawczych, jakimi pozostają analizowane w pracy dzielnice miast.
Proponowane przez Małgorzatę Michel rozwiązania kreujące działania resocjalizacyjne wykorzystujące potencjały tkwiące w wykluczonych przestrzeniach miast wnoszą do teorii i praktyki resocjalizacyjnej niezmiernie ważny i niestety dość niechętnie podejmowany wątek badawczy i aplikacyjny. Z tego też względu uznaję rozprawę za dzieło oryginalne i wnoszące nowe wątki teoretyczno-metodologiczne i prakseologiczne dla współczesnej pedagogiki resocjalizacyjnej" - czytamy w recenzji prof. Wiesława Ambrozika.

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту